Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Kompendium wiedzy

Strona główna » Blog

Nadmierne wypadanie włosów- sprawdź dlaczego! 

Nadmierne wypadanie włosów to przypadłość, która dotyka ogromnej części z nas. Jest to niezwykle przykra przypadłość, która w większości przypadków prowadzi do przerzedzenia włosów. Co warto wiedzieć? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska. 

Czytaj więcej

Pieczenie skóry głowy – jak sobie z nim radzić?

Pieczenie skóry głowy to uciążliwa dolegliwość, która może dotknąć każdego, niezależnie od wieku czy płci. Uczucie palenia, swędzenia lub mrowienia skóry głowy może mieć wiele przyczyn, takich jak przesuszenie, łupież, infekcje grzybicze, alergie, podrażnienia chemiczne lub nadmierna produkcja sebum. Kiedy pojawia się ten objaw i jak łagodzić związany z nim dyskomfort? Jakie kosmetyki stosować? 

Czytaj więcej

Egzema a Łuszczyca – rozpoznaj różnice

Egzema a łuszczyca są to niezwykle podobne choroby dermatologiczne. Często lekarze dermatolodzy na pierwszy rzut oka mają problem z rozróżnieniem tych schorzeń. Zatem w jaki sposób odróżnić od siebie te jednostki chorobowe? Co różni a co łączy egzemę i łuszczycę. Jak je leczyć? Odpowiedzi na te pytania zostaną zawarte w dalszej części artykułu.

Czytaj więcej

Łuszczyca a oddawanie krwi- czy to możliwe?

Łuszczyca a oddawanie krwi to kwestia ważna zarówno z perspektywy dawcy, jak i biorcy. Oddawanie krwi, bez wątpienia jest czynem dobrym i potrzebnym. Czy jednak wszyscy mogą sobie na to pozwolić? Chorując na łuszczycę warto dowiedzieć się, czy możemy zostać honorowym dawcą i czy nasza choroba nie wpływa negatywnie na potencjalnych biorców oraz czy jest […]

Czytaj więcej

Kąpiel w soli himalajskiej a łuszczyca – co musisz wiedzieć?

Kąpiel w soli himalajskiej staje się coraz popularniejsza – nic w tym dziwnego, bowiem powszechnie wiadomo, że sama sól himalajska ma wiele cennych właściwości. Wydobywana jest w rejonie wschodniego pasma Himalajów i ma charakterystyczny, różowy odcień, który jest efektem specyficznego składu chemicznego. Co istotne, w soli tej nie znajdziemy żadnych dodatków chemicznych, jest również wolna […]

Czytaj więcej

Woda utleniona na łuszczycę – czy działa?

Woda utleniona na łuszczycę to metoda, w której niektóre osoby pokładają sporo nadziei. Zanim jednak zastosujemy wodę utlenioną na łuszczycę, warto byłoby dowiedzieć się, czy to w ogóle ma szansę zadziałać. Należałoby również zdobyć wiedzę na temat tego, czy ten preparat może być stosowany przez każdego. Wreszcie, dobrze byłoby mieć świadomość tego, jakich efektów można […]

Czytaj więcej

Kurkuma na łuszczycę – czy działa?

Kurkuma na łuszczycę cieszy się całkiem sporym zainteresowaniem. Nic w tym dziwnego, bo jest to dosyć tani sposób na walkę z uciążliwymi objawami skórnymi. Zanim jednak sięgniemy po kurkumę, warto byłoby dowiedzieć się, czy ma ona szansę pomóc. Dobrze byłoby też mieć świadomość tego, w jaki sposób kurkuma na łuszczycę powinna być stosowana. 

Czytaj więcej

Korzeń hortensji – łuszczyca i jej leczenie

Jeśli chodzi o korzeń hortensji, łuszczyca jest jedną z chorób dermatologicznych, na którą jego stosowanie może mieć korzystny wpływ. Wszystko za sprawą cennych związków organicznych, które zawiera korzeń hortensji. Jakie to są związki? Dlaczego działają na zmiany skórne typowe dla łuszczycy? Dowiesz się z tego artykułu.

Czytaj więcej

Początki łuszczycy u dzieci – jak wyglądają?

Początki łuszczycy u dzieci zaczynają się dopiero około 10. roku życia, wcześniej objawy są niezauważalne, choć w rzadkich przypadkach pojawiają się już około 2. roku życia. Zwykle czynnikiem inicjującym jest infekcja bakteryjna, choć choroba ma podłoże genetyczne. Jaki jest zatem początek łuszczycy u dzieci?

Czytaj więcej

Maseczka z awokado – jak działa?

Maseczka z awokado cieszy się całkiem dużym zainteresowaniem wśród miłośników naturalnych metod pielęgnacyjnych. Jak się okazuje, ma ona szansę pomóc między innymi skórze dotkniętej problemem łuszczycy. Zanim jednak zdecydujemy się na użycie maseczki z awokado, musimy się czegoś na jej temat dowiedzieć. Warto więc poznać jej właściwości oraz rzecz jasna poznać na nią przepis. 

Czytaj więcej

Aspiryna na łuszczycę – jak działa?

Aspiryna na łuszczycę może być wykorzystywana w celu niwelowania zmian skórnych. Zacznijmy jednak od tego, czym jest aspiryna. To kwas acetylosalicylowy, czyli pochodna kwasu salicylowego, który powszechnie stosowany jest w gabinetach kosmetycznych ze względu na swoje właściwości złuszczające, zdolność usuwania przebarwień, płytkich zmarszczek, jak i w celu poprawy nawodnienia skóry. W jaki sposób działa na łuszczycę?

Czytaj więcej

Olej rumiankowy – jak działa?

Olej rumiankowy to jeden z naturalnych składników wykorzystywanych powszechnie w kosmetykach. Może być on również stosowany solo. Zanim jednak zdecydujemy się na użycie oleju rumiankowego, musimy poznać jego cenne właściwości. Jak się okazuje, specyfik ten ma szansę okazać się przydatny w walce z łuszczycą, która jest jedną z bardziej uciążliwych dermatoz.

Czytaj więcej

Tonik z octu jabłkowego – poznaj skuteczny sposób na łuszczycę

Tonik z octu jabłkowego może stanowić niezwykle skuteczny sposób na chorobę dermatologiczną, jaką jest łuszczyca. Jego działanie doceniane jest od wieków. Warto dowiedzieć się, jakie jest jego działanie i w jaki sposób go stosować? Czy może przynieść spektakularne efekty? Kwestie te zostaną szerzej omówione w niniejszym artykule.

Czytaj więcej

Łuszczyca krostkowa – czym jest i jak ją leczyć?

Łuszczyca krostkowa to rzadka postać schorzenia o specyficznym przebiegu. W ciężkiej postaci może nawet zagrażać życiu pacjenta. Choroba ma przebieg przewlekły i objawia się występującymi na ciele ropnymi krostkami. Zmiany są trudne w leczeniu. Jakie są przyczyny choroby? Jak wygląda terapia łuszczycy krostkowej i w jaki sposób możemy łagodzić jej przebieg?

Czytaj więcej

Łuszczyca plackowata (pospolita)- jak ją leczyć?

Łuszczyca plackowata jest autoimmunologiczną chorobą o podłożu zapalnym. Schorzenie nie jest uleczalne, jednak możliwa jest jego kontrola za pomocą środków farmakologicznych. Na złagodzenie objawów wpływ ma również styl życia. Zmieniona chorobowo skóra wyraźnie odróżnia się od pozostałych, zdrowych powierzchni ciała. Łuszczyca pospolita ma charakterystyczny przebieg, dlatego do postawienia trafnej diagnozy wystarczający jest wywiad z pacjentem i […]

Czytaj więcej

Czerwone plamy na ciele – Jak się ich pozbyć?

Czerwone plamy na ciele ze względu na różną etiologie, mogą być objawem lub skutkiem wielu chorób i dolegliwości. Niekiedy pojawiają się na skórze okresowo, w niektórych przypadkach mogą się utrwalić. Wielkość, uwypuklenie, kolor zabarwienia, objawy towarzyszące, a także lokalizacja są ważnymi kryteriami diagnostycznymi. W większości przypadków czerwone plamki na ciele współwystępują z innymi objawami, dlatego niezwykle ważne jest […]

Czytaj więcej

Łuszczyca drobnogrudkowa to nie wyrok

Łuszczyca drobnogrudkowa, nazywana też kropelkowatą to jeden z typów łuszczycy zwykłej. Jej objawem są pojawiające się na ciele wykwity tworzące duże i rozległe skupiska. Ta odmiana łuszczycy ma przede wszystkim podłoże genetyczne. Pozostałą grupę zachorowań tworzy 1-2% przypadków. Schorzenie rozwija się u osób w różnym wieku. Jak przebiega leczenie schorzenia? Czy możliwe jest całkowite wyciszenie […]

Czytaj więcej

Erytrodermia- co to jest?

Erytrodermia to każde uogólnione zapalenie skóry, które występuje bez względu na przyczynę. Wyróżniamy erytrodermię pierwotną i wtórną w zależności od choroby, w przebiegu której dochodzi do jej pojawienia lub czynnika, który ją wywołuje. Objawy choroby zauważalne są na całej skórze pacjenta. Początkowo nie są groźne, ale brak leczenia może prowadzić do powikłań. Jak objawia się erytrodermia? […]

Czytaj więcej

Łuszczyca kropelkowa – czym jest?

Łuszczyca kropelkowa jest odmianą łuszczycy zwykłej. Przybiera postać grudek o średnicy nawet do 2 cm. Swoją nazwę zawdzięcza pojawiającym się na skórze zmianom, których forma przypomina krople. Schorzenie ma tendencję do zajmowania dużych obszarów skóry. Przyczyna rozwoju łuszczycy kropelkowej nie jest znana. Leczenie polega na wyciszaniu objawów choroby i zapobieganiu nawrotom.

Czytaj więcej

Olejek na łuszczycę – jak działa?

Olejek na łuszczycę jest jedną z naturalnych metod, która może wspomagać leczenie łuszczycy. Do tej pory nie wynaleziono skutecznego preparatu, który całkowicie leczy chorobę, ale istnieje szereg środków, które łagodzą objawy lub prowadzą do poprawy kondycji skóry. Jaki olejek na łuszczycę wybrać?

Czytaj więcej

Łuszczyca odwrócona – sprawdź, jak ją leczyć

Łuszczyca odwrócona jest najrzadziej diagnozowaną odmianą spośród wszystkich typów łuszczycy. Schorzenie może występować samodzielnie, lub wraz z łuszczycą stawową. Zmiany skórne umiejscawiają się głównie w okolicach narządów płciowych i pomiędzy pośladkami. Niekiedy schorzenie rozwija się w fałdach skórnych pod pachami i na brzuchu.

Czytaj więcej

Łuszczyca wysiewna – co warto wiedzieć?

Łuszczyca wysiewna to schorzenie, którego nazwa dla wielu osób brzmi nieco enigmatycznie. Tymczasem to nic innego jak jedna z odmian łuszczycy, która jest przewlekłą dermatozą dotykającą wielu osób. Warto mieć świadomość tego, jakie są przyczyny oraz objawy łuszczycy wysiewnej. Dobrze byłoby również wiedzieć, w jaki sposób leczy się tę trudną i bez wątpienia uciążliwą chorobę […]

Czytaj więcej

Plamy na skórze – co je powoduje?

Plamy na skórze mogą się pojawiać zarówno u kobiet, jak i mężczyzn w różnym wieku, a ich etiologia jest różna. Niekiedy powstają jako odpowiedź alergiczna organizmu na kontakt z czynnikiem drażniącym. Nierzadko jednak za plamy na skórze odpowiedzialne są różnego rodzaju schorzenia. Jedną z chorób, która je powoduje jest łuszczyca. Jak odróżnić ją od innych […]

Czytaj więcej

Łuszczyca na szyi – jak wygląda?

Łuszczyca na szyi występuje rzadziej niż na innych częściach ciała. Niestety ze względu na swoje położenie jest zwykle bardzo dobrze widoczna. Poza tym współtowarzyszą jej inne objawy. Jak wpływa na codzienne funkcjonowanie? Jakie są ograniczenia związane z chorobą? Czy możliwe jest jej pełne wyleczenie? Odpowiedzi na te pytania poznasz w artykule.

Czytaj więcej

Łuszczyca u niemowląt – objawy, leczenie

Łuszczyca u niemowląt  jest przewlekłą autoimmunologiczną chorobą skóry, na którą choruje 2% dzieci. Schorzenie jednak zwiększa częstotliwość występowania u dzieci starszych – przed 5 rokiem życia, na łuszczycę zapada 6,5% maluchów. Choroba częściej rozwija się u chłopców. Łuszczyca niemowląt i wieku dziecięcego przybiera postać plackowatą i kropelkowatą. Niekiedy obserwuje się jednak występowanie cięższych odmian schorzenia, […]

Czytaj więcej

Łuszczyca na powiekach – jak sobie radzić?

Łuszczyca na powiekach i na twarzy jest leczona inaczej niż na pozostałych częściach ciała. Spowodowane jest to tym, że skóra w tych okolicach jest dużo cieńsza i bardziej wrażliwa niż w innych okolicach ciała. Pojawiające się zmiany łuszczycowe na twarzy trudno ukryć. Choroba może obejmować skórę powiek, brwi, obszar pomiędzy nosem a ustami, górną część […]

Czytaj więcej

Łuszczyca wysiękowa – najważniejsze informacje

Łuszczyca wysiękowa zwana też odwróconą jest najrzadziej występującą odmianą schorzenia, o bardzo charakterystycznym przebiegu. Jest to choroba uciążliwa, a walka z nią jest niełatwa. Zmiany skórne lokalizują się w fałdach skórnych, przybierając postać czerwonobrunatnych wykwitów pokrytych srebrzystą łuską. Zmiany z czasem pękają, tworząc bolesne rany. Przyczyny rozwoju schorzenia nie są do końca jasne. Jak się […]

Czytaj więcej

Łuszczyca na piersiach – jak wygląda?

Łuszczyca na piersiach to przewlekła choroba dermatologiczna z grupy schorzeń autoimmunologicznych. Istnieją specyficzne objawy choroby, jak i popularne lokalizacje występowania zmian skórnych. Choć piersi nie należą do najczęstszych, to pojawiają się również w tym obszarze.

Czytaj więcej

Łuszczyca dłoni. Jak sobie poradzić?

Łuszczyca dłoni to choroba dermatologiczna, dokuczliwa i wstydliwa, tym bardziej, że eksponowane dłonie są postrzegane jako nasza wizytówka. Łuszczyca jest chorobą autoimmunologiczną, występującą pod wieloma postaciami. Ma również tendencję do nawrotów i zaogniania zmian. Im wcześniej zostaje zdiagnozowana, tym wzrasta możliwość wdrożenia efektywnego leczenia i zmniejszenia tym samym ryzyka powikłań.

Czytaj więcej

Czy łuszczyca swędzi w czasie choroby?

Czy łuszczyca swędzi? To pytanie, które zadaje sobie wiele osób niecierpiących na tę chorobę. Niestety poza charakterystycznymi wykwitami skórnymi objawem współtowarzyszącym może być uciążliwe swędzenie. Jak sobie z nim radzić?

Czytaj więcej

Leczenie biologiczne łuszczycy – na czym polega?

Leczenie biologiczne łuszczycy ma potwierdzoną skuteczność, szczególnie w przypadku ciężkich odmian choroby. Niestety leki stosowane w terapii są kosztowne. Po spełnieniu określonych kryteriów można jednak przystąpić do programu refundacji. Na czym polega leczenie biologiczne łuszczycy?

Czytaj więcej

Czy łuszczyca jest wyleczalna? Poznaj najważniejsze informacje!

Czy łuszczyca jest wyleczalna? Łuszczyca zwykła to jedna z najczęściej występujących chorób skóry. Szacuje się, że na tę przypadłość cierpi co pięćdziesiąta osoba. Jest ona chorobą zapalną oraz przewlekłą charakteryzującą się specyficznymi zmianami chorobowymi na skórze. Zmiany te pojawiają się na skutek nadmiernego oraz nieprawidłowego rogowacenia naskórka. Czynnikiem, który bardzo często powoduje chorobę są uwarunkowania genetyczne. […]

Czytaj więcej

Badania na łuszczycę – jakie wykonać?

Badania na łuszczycę służą potwierdzeniu diagnozy, ale zwykle już przy wywiadzie i oględzinach skóry lekarz dermatolog lub lekarz podstawowej opieki zdrowotnej potrafi rozpoznać łuszczycę. Jeśli objawy nie są specyficzne lub przypominają inne dermatozy, konieczne jest badanie na łuszczycę. Jakie? Dowiesz się z tego artykułu.

Czytaj więcej

Łuszczyca na nogach – jak wygląda?

Łuszczyca na nogach to jedna z wielu lokalizacji tej choroby. Przyczyny i objawy są zwykle bardzo podobne do pozostałych odmian schorzenia, ale ze względu na specyficzne miejsce jej występowania można wskazać na kluczowe rodzaje łuszczycy. W tym artykule dowiesz się, jakie jest podłoże choroby oraz jak się objawia.

Czytaj więcej

Maść konopna na łuszczycę – czy warto ją stosować?

Maść konopna na łuszczycę znajduje coraz powszechniejsze zastosowanie. Nie ma się temu co dziwić, gdyż preparat ten charakteryzuje się skutecznym działaniem. Dzięki niej możliwe jest wsparcie walki z łuszczycą, która jest przewlekłą i wyjątkowo uciążliwą dermatozą. Zanim zdecydujemy się sięgnąć po maść konopną na łuszczycę, warto poznać jej cenne właściwości.

Czytaj więcej

Tabletki na łuszczycę – co warto wiedzieć?

Tabletki na łuszczycę są obok maści oraz kremów jednym ze sposób leczenia łuszczycy. To wyjątkowo uciążliwe oraz przewlekłe schorzenie wymaga specjalnego podejścia. Terapia miejscowa nie zawsze przynosi rezultaty. Produktów przeznaczonych do doustnego stosowania jest sporo, a zdecydowana większość z nich jest wydawana na specjalne zalecenie lekarza. Tabletki na łuszczycę bez recepty to najczęściej witaminy, które […]

Czytaj więcej

Łuszcząca się skóra na stopach – czego jest objawem?

Łuszcząca się skóra na stopach to zwykle nieestetyczny problem, który staje się powodem do wstydu i nieodsłaniania stóp. W niektórych przypadkach może jednak oznaczać chorobę? Jaką? Dowiesz się z tego artykułu.

Czytaj więcej

Łuszcząca się skóra na dłoniach – czego może być objawem?

Łuszcząca się skóra na dłoniach to problem, który przynajmniej raz w życiu dotknął większość z nas. Przeważnie ma on charakter przemijający i jest powodowany jakimiś czynnikami drażniącymi. Niestety, czasami łuszcząca skóra na dłoniach może zwiastować różnego rodzaju schorzenia. Jedną z chorób, która może powodować łuszczenie się skóry jest łuszczyca.

Czytaj więcej

Łuszczyca na łokciach – co warto o niej wiedzieć?

Łuszczyca na łokciach jest schorzeniem, które może dotknąć zarówno kobiety jak i mężczyzn w różnym wieku. Warto mieć na uwadze to, iż schorzenie to może charakteryzować się różnym przebiegiem. W większości przypadków jest jednak bardzo uciążliwe. Z tego też względu warto byłoby wiedzieć, w jaki sposób można z nim walczyć. Pomocne może być zarówno specjalistyczne […]

Czytaj więcej

Łuszcząca się skóra głowy – co to znaczy?

Łuszcząca się skóra głowy to dolegliwość, która może mieć bardzo złożone podłoże. Aby postawić trafną diagnozę, niezbędne jest konsultacja lekarska. Następnie można wprowadzić odpowiednie leczenie i pielęgnację. Dzięki temu można złagodzić krępujące i dokuczliwe dolegliwości. Czego objawem może być łuszcząca się skóra na głowie? Jak sobie radzić z takim objawami? Wszystkiego dowiesz się w tym […]

Czytaj więcej

Łuszczyca na stopach – najważniejsze informacje

Łuszczyca na stopach to bardzo uciążliwy problem o charakterze przewlekłym. Mimo, iż łuszczyca zlokalizowana w tym obszarze zajmuje zaledwie dwa procent ciała, jej przebieg może być gwałtowny. Schorzenie to może więc utrudniać nam życie w znaczącym stopniu. Warto byłoby więc dowiedzieć się tego, w jaki sposób możemy ograniczyć rozwój łuszczycy stóp.

Czytaj więcej

Soda oczyszczona na łuszczycę – co warto o niej wiedzieć?

Soda oczyszczona na łuszczycę cieszy się dość sporym zainteresowaniem. Nie ma się temu co dziwić, gdyż jest to ogólnodostępny produkt. Mogą korzystać z niego więc wszyscy ci, którym na tym zależy. Zanim jednak zdecydujemy się na użycie sody oczyszczonej, koniecznie trzeba poznać jej właściwości. Wówczas będziemy mogli świadomie zdecydować o tym, czy chcemy włączyć ją […]

Czytaj więcej

Homocysteina – co to jest?

Homocysteina to aminokwas, który powstaje w procesie przemian metioniny. Jego nieprawidłowy, wysoki poziom może stać się przyczyną rozwoju wielu chorób, w tym przede wszystkim chorób sercowo-naczyniowych, autoimmunolgicznych (np. łuszczycy), neurodegeneracyjnych czy niedoczynności tarczycy. Czym dokładnie jest homocysteina? I jaki jest jej związek z łuszczycą? Tego dowiesz się w poniższym artykule.

Czytaj więcej

Szampon dziegciowy w leczeniu łuszczycy

Szampon dziegciowy jest przeznaczony do mycia i pielęgnacji włosów oraz skóry głowy. Zawarte w nim składniki powodują, że posiada wiele przydatnych działań, które doceniane są przez coraz szersze grono osób korzystających z tego kosmetyku. Wszystkie najważniejsze o nim informacje zostaną zawarte w poniższym artykule.

Czytaj więcej

Łuszczyca skóry- sprawdź, jak ją leczyć

Łuszczyca skóry to przewlekła choroba o podłożu immunologicznym, w którym organizm atakuje własne komórki. Charakterystyczne są dla niej zmiany na skórze, w postaci zrogowaciałego naskórka o brązowej barwie z charakterystyczną łuską, umiejscowione najczęściej w zgięciach stawów, łokci, kolan, a także w obrębie oczu, paznokci i głowy. W zaawansowanym stadium łuszczyca skóry może objąć również stawy […]

Czytaj więcej

Preparaty na łuszczycę – jakie są i które warto wybrać?

Preparaty na łuszczycę występują w różnych postaciach. Są to między innymi: maści, kremy i balsamy do ciała oraz szampony, emulsje i płyny do skóry głowy. Jakie właściwości powinny wykazywać preparaty na łuszczycę bez recepty oraz które tak naprawdę warto wybrać?

Czytaj więcej

Łuszczyca paznokci – sprawdź, jak ją leczyć

Łuszczyca paznokci pojawia się u połowy pacjentów, u których stwierdzono łuszczycę zwyczajną oraz u 80% pacjentów z diagnozą łuszczycy stawowej. Łuszczyca paznokci u rąk może przybierać różną postać. Jakie są jej objawy i przyczyny?

Czytaj więcej

Maść na łuszczycę – jaką wybrać?

Maść na łuszczycę jest jednym z preparatów, które stosuje się w celu wspomagania leczenia tej dolegliwości. Maści na łuszczycę różnią się od pozostałych preparatów, dlatego też wybierając ten produkt warto zwrócić uwagę na parę aspektów. Jaka jest najlepsza maść na łuszczycę i jak ją wybrać?

Czytaj więcej

Balsam na łuszczycę – jak wybrać skuteczny i bezpieczny kosmetyk?

Balsam na łuszczycę powinien skutecznie łagodzić objawy łuszczycy oraz dbać o prawidłową kondycję wrażliwej skóry. Należy wybrać odpowiedzialnie, dbając o to, by balsam był równocześnie bezpieczny dla skóry. Czym kierować się wybierając balsam na łuszczycę? Na co zwrócić szczególną uwagę? Zapraszamy do lektury.

Czytaj więcej

Kosmetyki na łuszczycę – jakie powinny być? Jak wybrać najskuteczniejsze?

Kosmetyki na łuszczycę hamują i łagodzą objawy schorzenia oraz pielęgnują chorą skórę. Preparaty te muszą być bezpieczne dla skóry oraz nie pogarszać w jakikolwiek sposób kondycji skóry Stąd kategorycznie unikamy w kosmetykach chemicznych dodatków. Jakie kosmetyki przy łuszczycy będą najlepsze? Czym kierować się podczas wyboru dobrych kosmetyków na łuszczycę?

Czytaj więcej

Łuszcząca się skóra na twarzy – przyczyny i leczenie

Łuszcząca się skóra na twarzy bywa sporym problemem. Nie bez powodu mówi się, że twarz jest naszą wizytówką. Jakie są najczęstsze przyczyny łuszczenia się skóry na twarzy oraz co można zrobić z łuszczącą się skórą twarzy?

Czytaj więcej

Dieta na łuszczycę – co warto jeść, a czego nie jeść przy łuszczycy?

Dieta na łuszczycę to składowa leczenia tej choroby – łuszczyca jest dietozależna. Istnieje przebadana grupa składników, które najczęściej drażnią skórę i zwiększają intensywność objawów, a także takie, które wyciszają stany zapalne w większości przypadków. Kierując się tymi wskazówkami, spróbujmy ustalić jak powinna wyglądać łagodząca chorobę dieta przy łuszczycy? Jakich produktów spożywczych unikać, a co jeść […]

Czytaj więcej

Krem na łuszczycę – jakie powinien mieć właściwości i skład?

Krem na łuszczycę to jeden z kosmetyków, których używa się do pielęgnacji chorej skóry. Krem na łuszczyce skóry powinien wykazywać właściwości, które będą hamować rozwój choroby oraz dbać o wrażliwą, łuszczącą się skórę. Jak wybrać krem na łuszczyce bez recepty? Jaki skład i właściwości powinien wykazywać dobry kosmetyk na łuszczycę? Odpowiedzi w poniższym opracowaniu.

Czytaj więcej

Łuszczyca – kompendium

Łuszczyca (łac. psoriasis) jest chorobą skóry, wokół której powstało wiele mitów. Łacińska nazwa to psoriasis – co to jest, jakie są przyczyny schorzenia, i jak można je leczyć? Podstawowe fakty są takie, że dotyka ona zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe, i to niezależnie od płci. Poznanie czynników determinujących objawy, sprawia, że łuszczyca staje się […]

Czytaj więcej

Łuszczyca w ciąży – dziedziczenie i zwalczanie

Łuszczyca w ciąży to częsty problem kobiet. Ogniska chorobowe, zaczerwienione, nacieczone i łuszczące mogą budzić niepokój przyszłych mam. Pojawiają się natrętne myśli, czy dziecko odziedziczy tę uciążliwą chorobę. W poniższym tekście staramy się przybliżyć przebieg łuszczycy w ciąży, odpowiedzieć na pytanie, czy łuszczyca jest dziedziczna, a także przedstawić możliwości terapii, która nie będzie stanowiła zagrożenia […]

Czytaj więcej

Zioła na łuszczycę – dlaczego warto stosować?

Zioła na łuszczycę mogą być bardzo skuteczne, więc osoby zmagające się z tą chorobą coraz częściej po nie sięgają. Niestety, wciąż nie wynaleziono skutecznego leku na łuszczycę, dlatego popularność zyskują alternatywne, naturalne metody, pozwalające choć po części uporać się z objawami i poprawić wygląd skóry. Stosując zioła na łuszczycę, należy dowiedzieć się o nich jak […]

Czytaj więcej

Rodzaje łuszczycy – poznaj je!

Rodzaje łuszczycy mogą różnić się charakterem zmian, miejscem ich występowania oraz intensywnością objawów. Pewne rodzaje łuszczycy przydarzają się też częściej w populacji, niż inne. W tym artykule poznasz podstawowe odmiany łuszczycy i dowiesz się, czym się charakteryzują.

Czytaj więcej

Leczenie łuszczycy – poznaj dostępne metody

Leczenie łuszczycy uzależnione jest przede wszystkim od rodzaju tej choroby oraz od rozległości zmian skórnych. Biorąc pod uwagę te informacje, można podjąć decyzję odnośnie tego, jak leczyć łuszczycę. W łagodniejszych postaciach łuszczycy, gdy zmiany zajmują niewielką powierzchnię, leczenie można oprzeć na środkach do stosowania miejscowego i domowych metodach. Natomiast w zaawansowanych stadiach choroby konieczna jest […]

Czytaj więcej

Domowe sposoby na łuszczycę – skuteczne?

Domowe sposoby na łuszczycę są jedną z metod zwalczania tego schorzenia. Łuszczyca to choroba autoimmunologiczna, objawiająca się czerwonymi, łuszczącymi plamami. Te nieestetyczne zmiany skórne nie tylko występują w widocznych miejscach, jak na przykład łokcie, kolana, skóra głowy, ale też powodują uciążliwy dyskomfort w postaci świądu. W poniższym artykule znajdziesz informację o tym, jak leczyć łuszczycę […]

Czytaj więcej

Objawy łuszczycy – jak wyglądają?

Objawy łuszczycy są dokuczliwe i mogą przysparzać kompleksów. Istnieje kilka rodzajów łuszczycy, które dają objawy zarówno skórne, jak i towarzyszące. Poznaj je koniecznie, jeśli borykasz się z tym problemem lub podejrzewasz, że możesz chorować na łuszczycę.

Czytaj więcej

Łuszczyca głowy – kompendium wiedzy

Łuszczyca skóry głowy należy do jednej z najczęściej diagnozowanych chorób dermatologicznych. Rozwój schorzenia pozostaje nadal nieznany, chociaż na pojawienie się łuszczycy wpływ ma wiele czynników. To choroba zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Czym właściwie jest łuszczyca i jak się objawia? Jak leczyć łuszczycę głowy? Co na łuszczycę głowy i czy leczenie domowe może przynieść oczekiwane […]

Czytaj więcej

Dermokosmetyki na łuszczycę

Dermokosmetyki na łuszczycę cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, gdyż są bardzo pomocne w zwalczaniu tej choroby. Oczywiście, nie zastąpią nam one leków, ale odpowiednia pielęgnacja jest kluczowa, jeżeli chcemy unikać zaostrzeń objawów. Poszczególne preparaty należy dobierać bardzo starannie, gdyż w przeciwnym razie ich stosowanie nie przyniesie nam pożądanej ulgi.

Czytaj więcej

Szampon na łuszczycę – wybierz skuteczny!

Szampon na łuszczycę to podstawowy preparat do pielęgnacji skóry głowy dotkniętej tym schorzeniem. Występowanie objawów łuszczycy na owłosionej skórze głowy jest szczególnie problematyczne, gdyż włosy utrudniają nakładanie preparatów łagodzących oraz leczniczych. W radzeniu sobie z objawami, jakie daje łuszczyca głowy, szampon jest nieocenioną pomocą. Jego zadaniem jest delikatnie oczyszczać skórę głowy z nawarstwiającego się i […]

Czytaj więcej

Płyn na łuszczycę głowy

Płyn na łuszczycę głowy to drugi po szamponie preparat, który wspomaga walkę z tą dolegliwością. Płyn pozwala na złagodzenie zmian łuszczycowych w obrębie skóry głowy: usuwa zalegającą łuskę, reguluje proces keratynizacji naskórka i redukuje zaczerwienienia, uczucie świądu oraz podrażnienia. W poniższym artykule znajdziesz informacje o tym, na co należy zwrócić uwagę podczas wybierania płynu na […]

Czytaj więcej

Przyczyny łuszczycy – czy je znasz?

Przyczyny łuszczycy nie są jeszcze do końca poznane, ale na pytanie, czy łuszczyca jest dziedziczna, z pewnością można odpowiedzieć: tak. Uznaje się, że największe znaczenie w rozwoju łuszczycy mają właśnie czynniki genetyczne. Jeśli choroba występuje w najbliższej rodzinie, np. u rodziców, to ryzyko jej pojawienia się u dzieci drastycznie wzrasta. Do ujawnienia się objawów łuszczycy […]

Czytaj więcej

Opinie o Psorisel - od naszych klientów

Psorisel - zestaw

Psorisel

Najlepsze rozwiązanie na łuszczycę

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊