Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Kompendium wiedzy

Strona główna » Blog

Łuszczyca wysiękowa – najważniejsze informacje

Łuszczyca wysiękowa zwana też odwróconą jest najrzadziej występującą odmianą schorzenia, o bardzo charakterystycznym przebiegu. Jest to choroba uciążliwa, a walka z nią jest niełatwa. Zmiany skórne lokalizują się w fałdach skórnych, przybierając postać czerwonobrunatnych wykwitów pokrytych srebrzystą łuską. Zmiany z czasem pękają, tworząc bolesne rany. Przyczyny rozwoju schorzenia nie są do końca jasne. Jak się […]

Czytaj więcej

Łuszczyca na piersiach – jak wygląda?

Łuszczyca na piersiach to przewlekła choroba dermatologiczna z grupy schorzeń autoimmunologicznych. Istnieją specyficzne objawy choroby, jak i popularne lokalizacje występowania zmian skórnych. Choć piersi nie należą do najczęstszych, to pojawiają się również w tym obszarze.

Czytaj więcej

Łuszczyca dłoni. Jak sobie poradzić?

Łuszczyca dłoni to choroba dermatologiczna, dokuczliwa i wstydliwa, tym bardziej, że eksponowane dłonie są postrzegane jako nasza wizytówka. Łuszczyca jest chorobą autoimmunologiczną, występującą pod wieloma postaciami. Ma również tendencję do nawrotów i zaogniania zmian. Im wcześniej zostaje zdiagnozowana, tym wzrasta możliwość wdrożenia efektywnego leczenia i zmniejszenia tym samym ryzyka powikłań.

Czytaj więcej

Czy łuszczyca swędzi w czasie choroby?

Czy łuszczyca swędzi? To pytanie, które zadaje sobie wiele osób niecierpiących na tę chorobę. Niestety poza charakterystycznymi wykwitami skórnymi objawem współtowarzyszącym może być uciążliwe swędzenie. Jak sobie z nim radzić?

Czytaj więcej

Leczenie biologiczne łuszczycy – na czym polega?

Leczenie biologiczne łuszczycy ma potwierdzoną skuteczność, szczególnie w przypadku ciężkich odmian choroby. Niestety leki stosowane w terapii są kosztowne. Po spełnieniu określonych kryteriów można jednak przystąpić do programu refundacji. Na czym polega leczenie biologiczne łuszczycy?

Czytaj więcej

Czy łuszczyca jest wyleczalna? Poznaj najważniejsze informacje!

Czy łuszczyca jest wyleczalna? Łuszczyca zwykła to jedna z najczęściej występujących chorób skóry. Szacuje się, że na tę przypadłość cierpi co pięćdziesiąta osoba. Jest ona chorobą zapalną oraz przewlekłą charakteryzującą się specyficznymi zmianami chorobowymi na skórze. Zmiany te pojawiają się na skutek nadmiernego oraz nieprawidłowego rogowacenia naskórka. Czynnikiem, który bardzo często powoduje chorobę są uwarunkowania genetyczne. […]

Czytaj więcej

Badania na łuszczycę – jakie wykonać?

Badania na łuszczycę służą potwierdzeniu diagnozy, ale zwykle już przy wywiadzie i oględzinach skóry lekarz dermatolog lub lekarz podstawowej opieki zdrowotnej potrafi rozpoznać łuszczycę. Jeśli objawy nie są specyficzne lub przypominają inne dermatozy, konieczne jest badanie na łuszczycę. Jakie? Dowiesz się z tego artykułu.

Czytaj więcej

Łuszczyca na nogach – jak wygląda?

Łuszczyca na nogach to jedna z wielu lokalizacji tej choroby. Przyczyny i objawy są zwykle bardzo podobne do pozostałych odmian schorzenia, ale ze względu na specyficzne miejsce jej występowania można wskazać na kluczowe rodzaje łuszczycy. W tym artykule dowiesz się, jakie jest podłoże choroby oraz jak się objawia.

Czytaj więcej

Maść konopna na łuszczycę – czy warto ją stosować?

Maść konopna na łuszczycę znajduje coraz powszechniejsze zastosowanie. Nie ma się temu co dziwić, gdyż preparat ten charakteryzuje się skutecznym działaniem. Dzięki niej możliwe jest wsparcie walki z łuszczycą, która jest przewlekłą i wyjątkowo uciążliwą dermatozą. Zanim zdecydujemy się sięgnąć po maść konopną na łuszczycę, warto poznać jej cenne właściwości.

Czytaj więcej

Tabletki na łuszczycę – co warto wiedzieć?

Tabletki na łuszczycę są obok maści oraz kremów jednym ze sposób leczenia łuszczycy. To wyjątkowo uciążliwe oraz przewlekłe schorzenie wymaga specjalnego podejścia. Terapia miejscowa nie zawsze przynosi rezultaty. Produktów przeznaczonych do doustnego stosowania jest sporo, a zdecydowana większość z nich jest wydawana na specjalne zalecenie lekarza. Tabletki na łuszczycę bez recepty to najczęściej witaminy, które […]

Czytaj więcej

Łuszcząca się skóra na stopach – czego jest objawem?

Łuszcząca się skóra na stopach to zwykle nieestetyczny problem, który staje się powodem do wstydu i nieodsłaniania stóp. W niektórych przypadkach może jednak oznaczać chorobę? Jaką? Dowiesz się z tego artykułu.

Czytaj więcej

Łuszcząca się skóra na dłoniach – czego może być objawem?

Łuszcząca się skóra na dłoniach to problem, który przynajmniej raz w życiu dotknął większość z nas. Przeważnie ma on charakter przemijający i jest powodowany jakimiś czynnikami drażniącymi. Niestety, czasami łuszcząca skóra na dłoniach może zwiastować różnego rodzaju schorzenia. Jedną z chorób, która może powodować łuszczenie się skóry jest łuszczyca.

Czytaj więcej

Łuszczyca na łokciach – co warto o niej wiedzieć?

Łuszczyca na łokciach jest schorzeniem, które może dotknąć zarówno kobiety jak i mężczyzn w różnym wieku. Warto mieć na uwadze to, iż schorzenie to może charakteryzować się różnym przebiegiem. W większości przypadków jest jednak bardzo uciążliwe. Z tego też względu warto byłoby wiedzieć, w jaki sposób można z nim walczyć. Pomocne może być zarówno specjalistyczne […]

Czytaj więcej

Łuszcząca się skóra głowy – co to znaczy?

Łuszcząca się skóra głowy to dolegliwość, która może mieć bardzo złożone podłoże. Aby postawić trafną diagnozę, niezbędne jest konsultacja lekarska. Następnie można wprowadzić odpowiednie leczenie i pielęgnację. Dzięki temu można złagodzić krępujące i dokuczliwe dolegliwości. Czego objawem może być łuszcząca się skóra na głowie? Jak sobie radzić z takim objawami? Wszystkiego dowiesz się w tym […]

Czytaj więcej

Łuszczyca na stopach – najważniejsze informacje

Łuszczyca na stopach to bardzo uciążliwy problem o charakterze przewlekłym. Mimo, iż łuszczyca zlokalizowana w tym obszarze zajmuje zaledwie dwa procent ciała, jej przebieg może być gwałtowny. Schorzenie to może więc utrudniać nam życie w znaczącym stopniu. Warto byłoby więc dowiedzieć się tego, w jaki sposób możemy ograniczyć rozwój łuszczycy stóp.

Czytaj więcej

Soda oczyszczona na łuszczycę – co warto o niej wiedzieć?

Soda oczyszczona na łuszczycę cieszy się dość sporym zainteresowaniem. Nie ma się temu co dziwić, gdyż jest to ogólnodostępny produkt. Mogą korzystać z niego więc wszyscy ci, którym na tym zależy. Zanim jednak zdecydujemy się na użycie sody oczyszczonej, koniecznie trzeba poznać jej właściwości. Wówczas będziemy mogli świadomie zdecydować o tym, czy chcemy włączyć ją […]

Czytaj więcej

Homocysteina – co to jest?

Homocysteina to aminokwas, który powstaje w procesie przemian metioniny. Jego nieprawidłowy, wysoki poziom może stać się przyczyną rozwoju wielu chorób, w tym przede wszystkim chorób sercowo-naczyniowych, autoimmunolgicznych (np. łuszczycy), neurodegeneracyjnych czy niedoczynności tarczycy. Czym dokładnie jest homocysteina? I jaki jest jej związek z łuszczycą? Tego dowiesz się w poniższym artykule.

Czytaj więcej

Szampon dziegciowy w leczeniu łuszczycy

Szampon dziegciowy jest przeznaczony do mycia i pielęgnacji włosów oraz skóry głowy. Zawarte w nim składniki powodują, że posiada wiele przydatnych działań, które doceniane są przez coraz szersze grono osób korzystających z tego kosmetyku. Wszystkie najważniejsze o nim informacje zostaną zawarte w poniższym artykule.

Czytaj więcej

Łuszczyca skóry- sprawdź, jak ją leczyć

Łuszczyca skóry to przewlekła choroba o podłożu immunologicznym, w którym organizm atakuje własne komórki. Charakterystyczne są dla niej zmiany na skórze, w postaci zrogowaciałego naskórka o brązowej barwie z charakterystyczną łuską, umiejscowione najczęściej w zgięciach stawów, łokci, kolan, a także w obrębie oczu, paznokci i głowy. W zaawansowanym stadium łuszczyca skóry może objąć również stawy […]

Czytaj więcej

Preparaty na łuszczycę – jakie są i które warto wybrać?

Preparaty na łuszczycę występują w różnych postaciach. Są to między innymi: maści, kremy i balsamy do ciała oraz szampony, emulsje i płyny do skóry głowy. Jakie właściwości powinny wykazywać preparaty na łuszczycę bez recepty oraz które tak naprawdę warto wybrać?

Czytaj więcej

Łuszczyca paznokci – sprawdź, jak ją leczyć

Łuszczyca paznokci pojawia się u połowy pacjentów, u których stwierdzono łuszczycę zwyczajną oraz u 80% pacjentów z diagnozą łuszczycy stawowej. Łuszczyca paznokci u rąk może przybierać różną postać. Jakie są jej objawy i przyczyny?

Czytaj więcej

Maść na łuszczycę – jaką wybrać?

Maść na łuszczycę jest jednym z preparatów, które stosuje się w celu wspomagania leczenia tej dolegliwości. Maści na łuszczycę różnią się od pozostałych preparatów, dlatego też wybierając ten produkt warto zwrócić uwagę na parę aspektów. Jaka jest najlepsza maść na łuszczycę i jak ją wybrać?

Czytaj więcej

Leki na łuszczycę – jakie wybrać?

Leki na łuszczycę stosujemy w zależności od stopnia zaawansowania schorzenia oraz obszaru, który objęła choroba: miejscowo lub ogólnie. Na rynku dostępne są także leki na łuszczycę bez recepty. Ale pamiętajmy, łuszczyca to poważna choroba i jej leczenie powinno przebiegać pod opieką lekarza. A więc, jakie leki na łuszczycę zaleci lekarz? Jakie inne sposoby wspomogą organizm […]

Czytaj więcej

Balsam na łuszczycę – jak wybrać skuteczny i bezpieczny kosmetyk?

Balsam na łuszczycę powinien skutecznie łagodzić objawy łuszczycy oraz dbać o prawidłową kondycję wrażliwej skóry. Należy wybrać odpowiedzialnie, dbając o to, by balsam był równocześnie bezpieczny dla skóry. Czym kierować się wybierając balsam na łuszczycę? Na co zwrócić szczególną uwagę? Zapraszamy do lektury.

Czytaj więcej

Kosmetyki na łuszczycę – jakie powinny być? Jak wybrać najskuteczniejsze?

Kosmetyki na łuszczycę hamują i łagodzą objawy schorzenia oraz pielęgnują chorą skórę. Preparaty te muszą być bezpieczne dla skóry oraz nie pogarszać w jakikolwiek sposób kondycji skóry Stąd kategorycznie unikamy w kosmetykach chemicznych dodatków. Jakie kosmetyki przy łuszczycy będą najlepsze? Czym kierować się podczas wyboru dobrych kosmetyków na łuszczycę?

Czytaj więcej

Łuszcząca się skóra na twarzy – przyczyny i leczenie

Łuszcząca się skóra na twarzy bywa sporym problemem. Nie bez powodu mówi się, że twarz jest naszą wizytówką. Jakie są najczęstsze przyczyny łuszczenia się skóry na twarzy oraz co można zrobić z łuszczącą się skórą twarzy?

Czytaj więcej

Dieta na łuszczycę – co warto jeść, a czego nie jeść przy łuszczycy?

Dieta na łuszczycę to składowa leczenia tej choroby – łuszczyca jest dietozależna. Istnieje przebadana grupa składników, które najczęściej drażnią skórę i zwiększają intensywność objawów, a także takie, które wyciszają stany zapalne w większości przypadków. Kierując się tymi wskazówkami, spróbujmy ustalić jak powinna wyglądać łagodząca chorobę dieta przy łuszczycy? Jakich produktów spożywczych unikać, a co jeść […]

Czytaj więcej

Krem na łuszczycę – jakie powinien mieć właściwości i skład?

Krem na łuszczycę to jeden z kosmetyków, których używa się do pielęgnacji chorej skóry. Krem na łuszczyce skóry powinien wykazywać właściwości, które będą hamować rozwój choroby oraz dbać o wrażliwą, łuszczącą się skórę. Jak wybrać krem na łuszczyce bez recepty? Jaki skład i właściwości powinien wykazywać dobry kosmetyk na łuszczycę? Odpowiedzi w poniższym opracowaniu.

Czytaj więcej

Łuszczyca – kompendium

Łuszczyca (łac. psoriasis) jest chorobą skóry, wokół której powstało wiele mitów. Łacińska nazwa to psoriasis – co to jest, jakie są przyczyny schorzenia, i jak można je leczyć? Podstawowe fakty są takie, że dotyka ona zarówno dzieci, jak i osoby dorosłe, i to niezależnie od płci. Poznanie czynników determinujących objawy, sprawia, że łuszczyca staje się […]

Czytaj więcej

Łuszczyca w ciąży – dziedziczenie i zwalczanie

Łuszczyca w ciąży to częsty problem kobiet. Ogniska chorobowe, zaczerwienione, nacieczone i łuszczące mogą budzić niepokój przyszłych mam. Pojawiają się natrętne myśli, czy dziecko odziedziczy tę uciążliwą chorobę. W poniższym tekście staramy się przybliżyć przebieg łuszczycy w ciąży, odpowiedzieć na pytanie, czy łuszczyca jest dziedziczna, a także przedstawić możliwości terapii, która nie będzie stanowiła zagrożenia […]

Czytaj więcej

Zioła na łuszczycę – dlaczego warto stosować?

Zioła na łuszczycę mogą być bardzo skuteczne, więc osoby zmagające się z tą chorobą coraz częściej po nie sięgają. Niestety, wciąż nie wynaleziono skutecznego leku na łuszczycę, dlatego popularność zyskują alternatywne, naturalne metody, pozwalające choć po części uporać się z objawami i poprawić wygląd skóry. Stosując zioła na łuszczycę, należy dowiedzieć się o nich jak […]

Czytaj więcej

Rodzaje łuszczycy – poznaj je!

Rodzaje łuszczycy mogą różnić się charakterem zmian, miejscem ich występowania oraz intensywnością objawów. Pewne rodzaje łuszczycy przydarzają się też częściej w populacji, niż inne. W tym artykule poznasz podstawowe odmiany łuszczycy i dowiesz się, czym się charakteryzują.

Czytaj więcej

Leczenie łuszczycy – poznaj dostępne metody

Leczenie łuszczycy uzależnione jest przede wszystkim od rodzaju tej choroby oraz od rozległości zmian skórnych. Biorąc pod uwagę te informacje, można podjąć decyzję odnośnie tego, jak leczyć łuszczycę. W łagodniejszych postaciach łuszczycy, gdy zmiany zajmują niewielką powierzchnię, leczenie można oprzeć na środkach do stosowania miejscowego i domowych metodach. Natomiast w zaawansowanych stadiach choroby konieczna jest […]

Czytaj więcej

Domowe sposoby na łuszczycę – skuteczne?

Domowe sposoby na łuszczycę są jedną z metod zwalczania tego schorzenia. Łuszczyca to choroba autoimmunologiczna, objawiająca się czerwonymi, łuszczącymi plamami. Te nieestetyczne zmiany skórne nie tylko występują w widocznych miejscach, jak na przykład łokcie, kolana, skóra głowy, ale też powodują uciążliwy dyskomfort w postaci świądu. W poniższym artykule znajdziesz informację o tym, jak leczyć łuszczycę […]

Czytaj więcej

Objawy łuszczycy – jak wyglądają?

Objawy łuszczycy są dokuczliwe i mogą przysparzać kompleksów. Istnieje kilka rodzajów łuszczycy, które dają objawy zarówno skórne, jak i towarzyszące. Poznaj je koniecznie, jeśli borykasz się z tym problemem lub podejrzewasz, że możesz chorować na łuszczycę.

Czytaj więcej

Łuszczyca głowy – kompendium wiedzy

Łuszczyca skóry głowy należy do jednej z najczęściej diagnozowanych chorób dermatologicznych. Rozwój schorzenia pozostaje nadal nieznany, chociaż na pojawienie się łuszczycy wpływ ma wiele czynników. To choroba zarówno kobiet, jak i mężczyzn. Czym właściwie jest łuszczyca i jak się objawia? Jak leczyć łuszczycę głowy? Co na łuszczycę głowy i czy leczenie domowe może przynieść oczekiwane […]

Czytaj więcej

Dermokosmetyki na łuszczycę

Dermokosmetyki na łuszczycę cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, gdyż są bardzo pomocne w zwalczaniu tej choroby. Oczywiście, nie zastąpią nam one leków, ale odpowiednia pielęgnacja jest kluczowa, jeżeli chcemy unikać zaostrzeń objawów. Poszczególne preparaty należy dobierać bardzo starannie, gdyż w przeciwnym razie ich stosowanie nie przyniesie nam pożądanej ulgi.

Czytaj więcej

Szampon na łuszczycę – wybierz skuteczny!

Szampon na łuszczycę to podstawowy preparat do pielęgnacji skóry głowy dotkniętej tym schorzeniem. Występowanie objawów łuszczycy na owłosionej skórze głowy jest szczególnie problematyczne, gdyż włosy utrudniają nakładanie preparatów łagodzących oraz leczniczych. W radzeniu sobie z objawami, jakie daje łuszczyca głowy, szampon jest nieocenioną pomocą. Jego zadaniem jest delikatnie oczyszczać skórę głowy z nawarstwiającego się i […]

Czytaj więcej

Płyn na łuszczycę głowy

Płyn na łuszczycę głowy to drugi po szamponie preparat, który wspomaga walkę z tą dolegliwością. Płyn pozwala na złagodzenie zmian łuszczycowych w obrębie skóry głowy: usuwa zalegającą łuskę, reguluje proces keratynizacji naskórka i redukuje zaczerwienienia, uczucie świądu oraz podrażnienia. W poniższym artykule znajdziesz informacje o tym, na co należy zwrócić uwagę podczas wybierania płynu na […]

Czytaj więcej

Przyczyny łuszczycy – czy je znasz?

Przyczyny łuszczycy nie są jeszcze do końca poznane, ale na pytanie, czy łuszczyca jest dziedziczna, z pewnością można odpowiedzieć: tak. Uznaje się, że największe znaczenie w rozwoju łuszczycy mają właśnie czynniki genetyczne. Jeśli choroba występuje w najbliższej rodzinie, np. u rodziców, to ryzyko jej pojawienia się u dzieci drastycznie wzrasta. Do ujawnienia się objawów łuszczycy […]

Czytaj więcej

Opinie o Psorisel - od naszych klientów

Psorisel - zestaw

Psorisel

Najlepsze rozwiązanie na łuszczycę

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊