Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Łuszczyca wysiewna – co warto wiedzieć?

Strona główna » Blog » Łuszczyca wysiewna – co warto wiedzieć?

Łuszczyca wysiewna to schorzenie, którego nazwa dla wielu osób brzmi nieco enigmatycznie. Tymczasem to nic innego jak jedna z odmian łuszczycy, która jest przewlekłą dermatozą dotykającą wielu osób. Warto mieć świadomość tego, jakie są przyczyny oraz objawy łuszczycy wysiewnej. Dobrze byłoby również wiedzieć, w jaki sposób leczy się tę trudną i bez wątpienia uciążliwą chorobę skóry. 

Łuszczyca wysiewnaŁuszczyca wysiewna – jakie są jej objawy?

Łuszczyca wysiewna, jak zaznaczono na wstępie, to jedna z odmian łuszczycy. Jej objawy są dość charakterystyczne, dlatego wiele osób jest w stanie samodzielnie rozpoznać u siebie to schorzenie. Oczywiście ostateczną diagnozę należy pozostawić lekarzowi dermatologowi, który jest specjalistą.

Najbardziej znamienne dla łuszczycy wysiewnej są:

  • wykwity skórne przybierające kształt kropel,
  • niewielka łuska pokrywająca zmiany skórne,
  • zmiany zlokalizowane najczęściej na twarzy oraz na powierzchni niektórych stawów,
  • zmiany mogą powodować świąd.

Łuszczyca wysiewna nie jest schorzeniem zaraźliwym, dlatego nie musimy obawiać się że zachorujemy poprzez kontakt z osobą chorą. Warto natomiast wiedzieć, że istnieją pewne czynniki predysponujące do tej choroby

U niektórych osób schorzenie wyzwala chroniczny stres, u innych niewłaściwa dieta i pielęgnacja. Pewną rolę mogą odgrywać również czynniki genetyczne.

Psorisel - zestaw

PSORISEL
DERMOKOSMETYKI Z BOGATYM SKŁADEM SKŁADNIKÓW AKTYWNYCHKUP TERAZ

Łuszczyca wysiewna – z jakich elementów składa się leczenie?

Łuszczyca wysiewna to schorzenie, które nie jest niestety łatwe w terapii. Nie oznacza to jednak, że ta jednostka chorobowa nie poddaje się leczeniu. Łuszczyca wysiewna może i powinna być leczona. Terapia musi odbywać się pod czujnym okiem doświadczonego specjalisty. Schorzenie leczy się miejscowo, jak i ogólnie. Stosowane są maści o szerokim spektrum działania. Nierzadko w terapii wykorzystywane są sterydy miejscowe. Warto zaznaczyć, że leczenie łuszczycy nierzadko opiera się również na naświetlaniu skóry lampami. Konieczna jest również właściwie dobrana pielęgnacja. Kosmetyki możemy zakupić w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych. Najlepszym rozwiązaniem może okazać się zakup kosmetyków o naturalnych składach. Są one bowiem nie tylko skuteczne w działaniu, ale również i bezpieczne. Nie sposób odmówić im także dość sporej wydajności.

Zobacz jakie warto wybrać preparaty na łuszczycę

Warto mieć świadomość tego, że leczenie łuszczycy wysiewnej może trochę potrwać. Objawy nie pojawią się od razu. Ujrzymy je po kilku tygodniach bądź po kilku miesiącach terapii. Wskazana jest zatem cierpliwość. Jeżeli mamy wątpliwości co do tego, czy leczenie prowadzone jest w odpowiedni sposób, zawsze możemy skontaktować się z drugim lekarzem

Łuszczyca wysiewna – podsumowanie najważniejszych informacji

Łuszczyca wysiewna to choroba o charakterze przewlekłym, która może mieć momenty zaostrzenia i remisji. Objawy tego schorzenia są zazwyczaj dość charakterystyczne, ale diagnostykę należy pozostawić doświadczonemu dermatologowi. Schorzenie należy bowiem różnicować z innymi rodzajami łuszczycy. Warto mieć świadomość tego, że łuszczyca wysiewna powinna być leczona nie tylko przy pomocy kremów czy lamp. Równolegle należałoby zastosować terapię dietą. Powinna być ona odpowiednio zbilansowana i zrównoważona.


Bibliografia

1. Pastuszka M., Tyc-Zdrojewska E., Uczniak S., Współczesne poglądy na etiopatogenezę łuszczycy, 2011
2. Fouere S., Adjadj L., Pawin H., How patients experience psoriasis: results from a European survey, 2005
3. Limaye K., Psoriasis: an overview and update, 2015

1 głosów

Komentarze

Opinie o Psorisel - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊