Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Łuszczyca na szyi – jak wygląda?

Strona główna » Blog » Łuszczyca na szyi – jak wygląda?

Łuszczyca na szyi występuje rzadziej niż na innych częściach ciała. Niestety ze względu na swoje położenie jest zwykle bardzo dobrze widoczna. Poza tym współtowarzyszą jej inne objawy. Jak wpływa na codzienne funkcjonowanie? Jakie są ograniczenia związane z chorobą? Czy możliwe jest jej pełne wyleczenie? Odpowiedzi na te pytania poznasz w artykule.

Łuszczyca na szyi a codzienne funkcjonowanieŁuszczyca na szyi

Łuszczyca na szyi najczęściej przybiera postać ognisk, które pokryte są łuską przypominającą łupież. Choroba nie jest jednak zaraźliwa, dlatego nie można nią w żaden sposób zarazić się poprzez kontakt z drugą osobą. W czasie choroby skóra dotkliwie swędzi, choć poziom tego objawu może być uzależniony od indywidulanych czynników, jak i stopnia zaawansowania łuszczycy, a także jej odmiany. W skrajnych przypadkach, jeśli łuszczyca szyi zacznie się również rozwijać na owłosionej skórze głowy, może dojść do wypadania włosów. Dodatkowo skóra jest sucha.

Zmiany występują głównie z tyłu szyi, ale również:

  • na czole,
  • za uszami.
Psorisel - zestaw

PSORISEL
KOMPLEKSOWE ROZWIĄZANIE NA ŁUSZCZYCĘKUP TERAZ

Wszystkie omówione objawy istotnie przeszkadzają w codziennym funkcjonowaniu. Sucha i swędząca skóra rozprasza, a poza tym wymusza na pacjencie odruch drapania, który jest dla niego bardzo groźny. Rozdrapywanie ran może prowadzić do uszkodzenia naskórka, a w konsekwencji nawet do zakażenia

Ponadto choroba wiąże się z ogromnym dyskomfortem psychicznym, ponieważ zmiany są dobrze widoczne. Pacjenci często poszukują skutecznych sposobów, by zakryć zmiany skórne Kobiety zapuszczają włosy i maskują nimi łuski, natomiast mężczyznom trudniej ukryć chorobę. Nie pomagają również reakcje społeczeństwa, które bywają naprawdę krzywdzące i pogłębiają tylko kompleksy osób chorych. W związku z tym łuszczyca na szyi może znacząco utrudniać funkcjonowanie człowieka na wielu poziomach.

Zobacz co oznacza łuszcząca się skóra na stopach

Łuszczyca na szyi a biżuteria

Łuszczyca na szyi to choroba dermatologiczna, którą można leczyć. W związku z tym każdy pacjent, który obserwuje u siebie niepokojące objawy skórne, powinien udać się do lekarza rodzinnego lub dermatologa. Na podstawie wywiadu, ale przede wszystkim obserwacji skóry specjalista może postawić trafną diagnozę i rozpocząć skuteczne leczenie. Wiele osób zastanawia się, czy mają łuszczycę na szyi, mogą nosić biżuterię. Nie ma przeciwwskazań do noszenia biżuterii srebrnej lub złotej, ale lepiej uważać z naszyjnikami, które zawierają nikiel. Jeśli jesteśmy na niego uczuleni możemy wywołać dodatkowe podrażnienie skóry, które może opóźniać proces leczenia łuszczycy lub wpłynąć negatywnie na przebieg choroby.

Dla bezpieczeństwa lepiej skonsultować taki przypadek z lekarzem i omówić z nim sytuację. Lekarz podejmie decyzję odpowiednią dla pacjenta na podstawie indywidualnych przesłanek

Podsumowując, łuszczyca na szyi to choroba dermatologiczna, którą można szybko i łatwo zdiagnozować, ale nie można w pełni wyleczyć. Można natomiast doprowadzić do długotrwałej remisji objawów łuszczycy dzięki odpowiednim działaniom. Kluczowe jest dostosowane do potrzeb pacjenta leczenie farmakologiczne stosowane regularnie, jak i prawidłowo zbilansowana dieta uzupełniająca ewentualne niedobory.


Bibliografia

1. Śpila B., Jazienicka I., Pucuła J., Analiza czynników psychogennych u chorych na schorzenia skóry, 2004
2. Ricketts J.R., Rothe M.J., Grant-Kels J.M., Nutrition and psoriasis, 2010
3. Wasilewska A., Winiarska M., Olszewska M., Rudnicka L., Interleukin-17 inhibitors. A new era in treatment of psoriasis and other skin diseases, 2016

1 głosów

Komentarze

Opinie o Psorisel - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊