Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Leki na łuszczycę – jakie wybrać?

Strona główna » Blog » Leki na łuszczycę – jakie wybrać?

Leki na łuszczycę stosujemy w zależności od stopnia zaawansowania schorzenia oraz obszaru, który objęła choroba: miejscowo lub ogólnie. Na rynku dostępne są także leki na łuszczycę bez recepty. Ale pamiętajmy, łuszczyca to poważna choroba i jej leczenie powinno przebiegać pod opieką lekarza. A więc, jakie leki na łuszczycę zaleci lekarz? Jakie inne sposoby wspomogą organizm w walce z tym schorzeniem?

Leki na łuszczycę i ich substancje aktywne
1. Stosowane miejscowo w niezaawansowanym stadium choroby,kwas salicylowy i mocznik, retinoidy, kortykosteroidy,
2. Terapia ogólna – leki biologiczne hamujące procesy dzielenia się komórek,inhibitory niereceptorowych kinaz tyrozynowych (tofacytynib, tasocytynib), inhibitory TNF-α (infliksymab, golimumbab, certolizumab),
3. Terapia uzupełniająca – leki bez recepty – dermokosmetyki i fototerapia.kwas salicylowy, ichtiol, kaolin, sól Epsom, niacynamid, skwalan, olej z czarnuszki, betaina, nagietek, aloes, wierzba biała, wierzbówka kiprzyca, dziegieć brzozowy, bisabolol, alantoina, pantenol.
Psorisel - zestaw

PSORISEL
DERMOKOSMETYKI NA ŁUSZCZYCĘKUP TERAZ

Leki na łuszczycę – jakie preparaty wyróżniamy?

Leki na łuszczycę, stosowane miejscowo, włącza się na początku leczenia, gdy zmiany skórne obejmują mniej niż 25% ciała. Ich działanie polega głównie na usuwaniu charakterystycznych łusek łuszczycowych.

W leczeniu miejscowym stosuje się:

  • preparaty keratolityczne: działające złuszczająco kwasy,
  • dziegce: to maści i pasty na bazie cygnoliny,
  • glikokortykosteroidy miejscowe: to silne leki przeciwzapalne,
  • analogi witaminy D3: to preparaty takie jak kalcypotriol oraz takalcytol.

Poznaj domowe sposoby na łuszczycę

Jeśli miejscowe leki na łuszczycę okażą się niewystarczające, wprowadza się leczenie ogólne, np.leki biologiczne na łuszczycę. W tym przypadku leczenie koncentruje się na hamowaniu procesów dzielenia się komórek naskórka.

Niestety chorując na łuszczycę, musimy uzbroić się w cierpliwość. Leczenie łuszczycy trwa bowiem całe życie – remisję przerywają nawroty choroby.

Walczę z łuszczycą już od wielu lat. Od lekarza mam oczywiście leki, teraz już przeciwzapalne, doustne, ale wspieram się także naturalnymi dermokosmetykami. Najbardziej drażniące były zmiany na głowie. Stosuję szampon Psorisel oraz emulsję i płyn z tej samej serii. Polecam każdemu te kosmetyki. Są delikatne, ale skuteczne. Po umyciu głowy czuję, że skóra jest dobrze oczyszczona, a gdy nakładam emulsję mija napięcie i swędzenie pod włosami – mówi pani Julia z Gdańska

Leki na łuszczycę bez recepty. Jakich składników szukać w dermokosmetykach?

Leki na łuszczycę warto wesprzeć specjalistyczną pielęgnacją kosmetykami do skóry łuszczycowej – dermokosmetykami. Naturalne dermokosmetyki to zaawansowane kosmetyki o specjalistycznym składzie. Dużo lepsze od kosmetyków dostępnych w drogerii.

Stosuje się je w pielęgnacji chorej lub bardzo problematycznej skóry. Dermokosmetyki posiadają składniki aktywne pochodzenia wyłącznie naturalnego, które nie tylko pielęgnują i utrzymują skórę w dobrej kondycji, lecz wręcz wspierają zdrowie skóry. Są przy tym bardzo delikatne, wolne od chemicznych substancji. Całkowicie bezpieczne dla skóry, ale niezwykle skuteczne.

Sprawdź jakie istnieją rodzaje łuszczycy

 

W lekach na łuszczycę bez recepty szukajmy takich składników jak:

  • kwas salicylowy – ogranicza łuszczenie się skóry, usuwa zainfekowany naskórek, oczyszcza,
  • ichtiol – działa przeciwbakteryjnie i przeciwobrzękowo,
  • sól Epsom – łagodzi ból, wzmacnia odporność, eliminuje niedoskonałości na skórze,
  • niacynamid – nawadnia, wzmacnia barierę ochronna skóry, odbudowuje naskórek po mechanicznych uszkodzeniach,
  • olej z czarnuszki – działa antybakteryjnie, łagodzi podrażnienia i stany zapalne,
  • skwalan roślinny – nawilża i regeneruje, wygładza i zmiękcza,
  • betaina – oczyszcza, działa przeciwbakteryjnie,
  • glinka biała – oczyszcza, ściąga i zabliźnia rany.

OpiniaChoruję na łuszczycę. Oprócz leków od dermatologa stosuję także naturalne dermokosmetyki Psorisel. Łagodzą objawy mojej choroby. Bardzo ukoiły moją skórę głowy – wygląda ona po nich wygląda dużo lepiej i zelżały uporczywe dolegliwości takie jak pieczenie i rogowacenie naskórka. Szczerze polecam je każdemu chorującemu na łuszczycęmówi pani Zofia z Katowic

Leki na łuszczycę głowy to nie wszystko – wypróbuj także dermokosmetyki Psorisel

Leki na łuszczycę to oczywiście podstawa leczenia tej dermatozy, nawet, jeśli łuszczyca lokalizuje się głównie w obrębie głowy, ale warto stosować również odpowiednie kosmetyki jako uzupełnienie terapii.

 

Do pielęgnacji polecamy specjalistyczny zestaw dermokosmetyków Psorisel składający się z oczyszczającego szamponu, płynu złuszczającego i kojącej emulsji.

Szampon Psorisel zawiera ekstrakty z dziegciu brzozowego, wierzbówki kiprzycy znane z przeciwzapalnych właściwości leczących infekcje skóry. Wzmaga je dawka niacyniamidu oraz oczyszczający kaolin. Łagodząco i odżywczo działają zaś zawarte w nim betaina i pantenol. Oczyszczanie warto uzupełnić o regularne złuszczanie martwego naskórka specjalnym płynem z kwasami.

Płyn na łuszczycę głowy zawiera kwas salicylowy, który działa delikatniej od peelingów mechanicznych, które mogłyby uszkodzić łuszczycowe wykwity, a przy tym jest bardzo skuteczny w usuwaniu martwego naskórka i oczyszczaniu porów. Jego działanie wzmacnia kwas mlekowy, który z kolei pobudza komórki do odnowy. Zapobiega namnażaniu bakterii i przywraca prawidłowe pH skóry, dzięki czemu ogranicza dalsze infekcje skóry. Oprócz substancji złuszczających płyn Psorisel zawiera kompleks odżywczych olejów: rycynowego, konopnego, ze słodkich migdałów oraz z nasion czarnej porzeczki.

Oleje te są bogate w witaminy, kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6 oraz mikroelementy, dostarczają skórze antyoksydantów i zapewniają regenerację naskórka.

Naprzemiennie z płynem złuszczającym możemy stosować pielęgnującą emulsję. Co zawiera?

Oczyszczający ichtiol i regenerujący mocznik. Przeciwzapalny pirokton olaminy ściągający rany, normalizujący również pracę gruczołów łojowych i pH skóry. Nawilżający aloes bogaty w minerały: magnez, potas, wapń i miedź oraz witaminy: A, B, C, E, łagodzący pantenol i alantoinę. Regenerujący skwalan roślinny, natłuszczające masło shea i odżywcze oleje: lniany i z czarnuszki.

Wszystkie dermokosmetyki Psorisel ponadto nie zawierają szkodliwych substancji. Nie ma w nich: silikonów, parabenów, emulgatorów czy sztucznych barwników. Dzięki temu seria Psorisel oparta o naturalne składniki nie podrażnia i nie uczula – za to kompleksowo wspiera leczenie łuszczycy.

Leki na łuszczycę – podsumowanie

Leki na łuszczycę to produkty, które często osoby zmagające się z tą chorobą stosują co końca życia. Pamiętać jednak należy, że leki trzeba stosować regularnie i zgodnie z zaleceniami lekarza – tylko wtedy uzyskamy oczekiwane efekty. Warto również wspomagać terapię docelową stosowaniem naturalnych dermokosmetyków.

Psorisel - zestaw

PSORISEL
DERMOKOSMETYKI NA ŁUSZCZYCĘKUP TERAZ

FAQ

1. Co dodatkowo stosować, gdy dostałam od lekarza leki na łuszczycę?

Stosując leki na łuszczycę warto także wspomagać organizm naturalnymi dermokosmetykami. Ich działanie polega na łagodzeniu i hamowaniu objawów łuszczycy. Są to naturale produkty, które są delikatne i bezpieczne dla skóry. Polecamy przetestować serię dermokosmetyków Psorisel opartą o wyciągi roślinne.

2. Jaki skuteczny lek na łuszczycę pozwoli wyleczyć mi tę chorobę?

Nie należy eksperymentować na własną rękę. Leki na łuszczycę niech dobierze specjalista. My za to zadbajmy o właściwą pielęgnację zainfekowanej skóry np. dermokosmetykami Psorisel.

3. Stosuje leki na łuszczycę, czy powinnam zrobić coś jeszcze?

Stosowanie leków na łuszczycę to podstawa. Zaleca się także uzupełnianie leczenia poprzez stosowanie odpowiedni zbilansowanej diety oraz pielęgnację naturalnymi dermokosmetykami. Są one bezpieczne dla skóry, a dbają o prawidłową kondycję łuszczącej się skóry.


Bibliografia

1. Baran A., Kiluk P., Myśliwiec H., Flisiak I., Znaczenie lipidów w łuszczycy, 2017
2. Kiluk P., Baran A., Flisiak I., Rola omentyny i waspiny w chorobach metabolicznych w powiązaniu z łuszczycą, 2017
3. Pastuszka M., Tyc-Zdrojewska E., Uczniak S., Współczesne poglądy na etiopatogenezę łuszczycy, 2011
4. Wasilewska A., Winiarska M., Olszewska M., Rudnicka L., Interleukin-17 inhibitors. A new era in treatment of psoriasis and other skin diseases, 2016
5. Reich A., Wójcik-Maciejewicz A., Słomiński A.T., Stress and the skin, 2010

8 głosów

Komentarze

Magdalena Cz. - 2021-02-01 14:00:56

@Ada, zależy jaki to jest lek. Jeżeli to jest płyn oczyszczający który ma działać jak peeling to jak najbardziej jest w porządku. Ważne by była odpowiednia ilość tego w składzie. Akurat jak patrzę na ten kosmetyk z psorisel do skóry głowy to nie mam mu nic do zarzucenia. Sama też korzystam i u mnie jest w porządeczku, ALE... jak zawsze możesz jeszcze pogadać sobie z lekarzem czy kosmetologiem.

ada - 2021-01-23 23:07:19

tak w sumie patrzę, że jest kwas salicylowy i tak trochę myślę... to nie złuszcza przypadkiem skóry jeszcze bardziej? powinny go mieć leki na łuszczycę czy raczej omijać?

Opinie o Psorisel - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊