Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Tonik z octu jabłkowego – poznaj skuteczny sposób na łuszczycę

Strona główna » Blog » Tonik z octu jabłkowego – poznaj skuteczny sposób na łuszczycę

Tonik z octu jabłkowego może stanowić niezwykle skuteczny sposób na chorobę dermatologiczną, jaką jest łuszczyca. Jego działanie doceniane jest od wieków. Warto dowiedzieć się, jakie jest jego działanie i w jaki sposób go stosować? Czy może przynieść spektakularne efekty? Kwestie te zostaną szerzej omówione w niniejszym artykule.

tonik z octu jabłkowegoTonik z octu jabłkowego – działanie i właściwości

Tonik z octu jabłkowego posiada cenne i znane od dawna właściwości. Sam ocet jabłkowy zawiera kwas octowy, który ma silne działanie antybakteryjne i antyseptyczne.

Ponadto, posiada on właściwości:

  • przeciwzapalne,
  • przeciwgrzybicze,
  • złuszczające,
  • napinające,
  • wygładzające,
  • silnie antybakteryjne.

Tonik z octu jabłkowego skutecznie zapobiega powstawaniu zmian skórnych. Uelastycznia skórę i posiada działanie łagodzące. Dlatego stosowanie toniku z octu jabłkowego sprawdzi się świetnie przy łagodzeniu objawów łuszczycy. Regularnie stosowany pomaga przywrócić skórze właściwe pH, a także odkaża i koi swędzące często zmiany. Tonik z octu jabłkowego przy łuszczycy przynieść ogromną ulgę w nieprzyjemnych dolegliwościach łuszczycy. Warto wspomnieć też o przeciwskazaniach do jego stosowania. Należy pamiętać, aby nie stosować go na świeże, zaognione rany.

Sprawdź również jak działa soda oczyszczona na łuszczycę!

Tonik z octu jabłkowego – jak stosować go na łuszczycę?

Tonik z octu jabłkowego warto stosować na łuszczycę, by zwalczyć nieprzyjemne objawy w postaci swędzących zmian skórnych. Aby stworzyć tonik z octu jabłkowego na łuszczycę, należy zmieszać ze sobą 1/4 szklanki octu i 3/4 szklanki wody, najlepiej przegotowanej wcześniej i ostudzonej. Tak przygotowanym tonikiem z octu jabłkowego należy przecierać, lub też smarować zmienione chorobowo miejsca (z wyłączeniem świeżych ran). Świetnie sprawdzi się także stosowanie okładów z toniku na wybrane miejsca. Tak przygotowany okład należy trzymać na skórze maksymalnie przez 30 minut.

Jak często stosować takie domowe zabiegi? Można wykonywać je rano i wieczorem, a najlepiej po kąpieli, na osuszoną już skórę. Wówczas przed snem można wykonać okład, który pomoże złagodzić swędzenie i ukoi skórę, gwarantując komfortowy sen.

Psorisel - zestaw

PSORISEL
SKUTECZNE ROZWIĄZANIE NA ŁUSZCZYCĘKUP TERAZ

Tonik z octu jabłkowego – jakie efekty gwarantuje?

Tonik z octu jabłkowego, jak wspomniano wcześniej, pomaga łagodzić zmiany łuszczycowe, a także minimalizować uporczywe swędzenie. Dodatkowo skutecznie regeneruje i odżywia skórę. Przywraca właściwy poziom pH skóry, co jest niezwykle ważne w przypadku choroby, jaką jest łuszczyca. Szczególnie istotne jest również jego działanie antybakteryjne, które pomaga ograniczać rozwój bakterii, łagodzi stany zapalne i działa antyseptycznie. Tonik z octu jabłkowego należy stosować regularnie, aby uzyskać zadowalające rezultaty. Wiele zależy od stadium rozwoju łuszczycy, jednak pierwsze efekty mogą być odczuwalne już po kilku zastosowaniach. Zmiany będą się zmniejszać i wyciszać, a swędzenie będzie coraz mniej dokuczliwe. Tonik z octu jabłkowego należy stosować przynajmniej przez tydzień, lub dwa, aby utrzymać otrzymany rezultat.

Tonik z octu jabłkowego to świetny preparat na łagodzenie zmian łuszczycowych. Odkaża, działa antybakteryjnie i łagodząco. Skutecznie zmniejsza uporczywe swędzenie. Warto sięgnąć po niego, by pomóc sobie w walce z łuszczycą i pozbyć się nieprzyjemnych objawów.


Bibliografia:

1. S. Jabłońska, S. Majewski, Choroby skóry i choroby przenoszone drogą płciową, Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2020.
2. S. J. Robertson, R. J. G. Rycroft, S. H. Wakelin, L. Rudnicka, M. Sar-Pomian, Dermatologia, Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2014.
3. Algazinа T., Touir G., Pshembayevа S. et al.: The role of vitamin D in the development of psoriasis and acne. Georgian Med News. 2019; (290): 96-100.

1 głosów

Komentarze

Opinie o Psorisel - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊