Przesuszenie i zaczerwienienie skóry – czy to łuszczyca?
Strona główna » Blog » Przesuszenie i zaczerwienienie skóry – czy to łuszczyca?
Przesuszenie i zaczerwienienie skóry to uciążliwy, choć nierzadko bagatelizowany problem. Dobrze byłoby więc dowiedzieć się, jakie objawy powinny wywołać w nas niepokój i skłonić do poszukiwania przyczyn. Przydatna będzie też wiedza na temat tego, jaka pielęgnacja powinna być włączona u osób, którym dokucza przesuszenie i zaczerwienienie skóry.
Przesuszenie i zaczerwienienie skóry – czym może być spowodowane?
Przesuszenie i zaczerwienienie skóry może wynikać z całkiem banalnych i niekoniecznie groźnych przyczyn. Przede wszystkim, skóra może być po prostu nadmiernie sucha po słonecznym i gorącym lecie. W takim przypadku wystarczy po prostu nieco intensywniej nawilżać cerę i problem powinien rozwiązać się sam. Przesuszenie i zaczerwienienie skóry może być też skutkiem zbyt agresywnej pielęgnacji, polegającej na zbyt częstym stosowaniu peelingów czy kosmetyków kwasowych. Zazwyczaj pomaga zmiana kosmetyków na delikatniejsze.
Sprawdź również jak działa soda oczyszczona na łuszczycę!
Przesuszenie skóry i zmiana kolorytu – kiedy warto skonsultować się z lekarzem?
Przesuszenie skóry i zmiana kolorytu skóry nie zawsze ma niestety banalną przyczynę. Jeżeli pomimo zmian w codziennej pielęgnacji, objawy nie mijają, a wręcz zaostrzają się, konsultacja dermatologiczna jest nieodzowna. Wizytę u lekarza koniecznie powinny rozważyć osoby, którym oprócz zaczerwienienia i suchości dokuczają świąd i pieczenie. Problematyczne jest też złuszczanie się naskórka, a także pojawienie się innych symptomów, z którymi nie miało się do czynienia nigdy wcześniej.
PSORISEL
SKUTECZNE ROZWIĄZANIE NA ŁUSZCZYCĘKUP TERAZ
Przesuszenie i zaczerwienienie skóry – jakich kosmetyków używać?
Przesuszenie i zaczerwienienie skóry wymaga podjęcia odpowiednich kroków. Przede wszystkim, nie należy stosować się do zaleceń lekarskich. Jeśli okaże się, że zaczerwienienie oraz nadmierna suchość wynikają z łuszczycy, w żadnym razie nie trzeba martwić się o to, że zarazimy inną osobę. Kluczowe jest też wprowadzenie zmian w rutynowej pielęgnacji. Najlepiej sięgać po kosmetyki bazujące na takich składnikach jak roślinne ekstrakty, wyciągi czy oleje. Będą nie tylko skuteczne, ale i bezpieczne, więc nie pogorszą stanu skóry. Kosmetyków naturalnych można poszukiwać zarówno drogą internetową, jak i stacjonarną.
Przesuszenie i zaczerwienienie skóry – kosmetyki marki Psorisel mogą pomóc
Przesuszenie i zaczerwienienie skóry może zostać zniwelowane dzięki kosmetykom marki Psorisel.
W skład zestawu wchodzą następujące preparaty:
- szampon – znajduje się w nim przeciwzapalny i przeciwbakteryjny dziegieć brzozowy, a także rozjaśniający niacynamid, w szamponie nie zabrakło też kojącej betainy oraz łagodzącego podrażnienia pantenolu
- emulsja na noc – kosmetyk zawiera silnie regenerujący mocznik, odżywczy olej lniany, a także przeciwzapalny oraz przeciwgrzybiczy pirokton olaminy
- płyn do skóry głowy – zawiera między innymi keratolityczny kwas mlekowy oraz kwas salicylowy, w kosmetyku nie zabrakło też przeciwzapalnego bisabololu oraz kojącego oleju z nasion czarnej porzeczki
Aby uzyskać najbardziej optymalne rezultaty, zaleca się stosowanie wszystkich kosmetyków wchodzących w skład zestawu zgodnie z zaleceniami producenta.
Podsumowując, przesuszenie i zaczerwienienie skóry to problem, który może wywołać niepokój i dyskomfort u osób, które się z nim zmagają. Przejściowa zmiana kolorytu naskórka czy też jego suchość nie powinny martwić, ale jeśli objawy utrzymują się długo, warto zasięgnąć porady lekarskiej. Kluczem do sukcesu jest też stosowanie dobrej pielęgnacji. Długotrwałe przesuszenie i zaczerwienienie skóry pomogą zniwelować kosmetyki o naturalnych składach.
Bibliografia:
1. Barrea L., Balato N., Di Somma C. et al.: Nutrition and psoriasis: is there any association between the severity of the disease and adherence to the Mediterranean diet? J Transl Med. 2015; 13: 18.
2. Bhatia B.K., Millsop J.W., Debbaneh M. et al.:Diet and Psoriasis: Part 2. Celiac Disease and Role of a Gluten-Free Diet. J Am Acad Dermatol. 2014; 71(2): 350–358.