Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Olejek z oregano – jak pomaga na łuszczycę?

Strona główna » Blog » Olejek z oregano – jak pomaga na łuszczycę?

Olejek z oregano to dość popularny składnik wykorzystywany w kosmetyce. Sporo mówi się o jego licznych właściwościach, także w kontekście walki z łuszczycą. Warto byłoby więc dowiedzieć się, czy olejek ten faktycznie znajdzie zastosowanie w przypadku tej dermatozy i jak należy go używać, aby móc cieszyć się efektami.

Olejek z oregano jak pomaga na łuszczycęOlejek z oregano – właściwości

Olejek z oregano posiada sporo cennych, a na dodatek wszechstronnych właściwości.

Warto docenić go przede wszystkim za działanie:

  • przeciwzapalne
  • przeciwbakteryjne
  • przeciwgrzybicze
  • oczyszczające

Ten naturalny składnik będzie więc pomocny w walce z łuszczycą, ze względu na zdolność do hamowania rozwoju bakterii i stanów zapalnych.

Sprawdź jaki wybrać balsam na łuszczycę

Olejek z oregano na łuszczycę – jakie związki zawiera?

Olejek z oregano na łuszczycę zawdzięcza swoje działanie dobroczynnym związkom, jakie się w nim znajdują. Mowa tu przede wszystkim o tymolu, jak również o karwakrolu. Nie brakuje w nim także cennych pierwiastków takich jak cynk, magnez, niacyna czy miedź. Olejek ten jest także bogaty w witaminy. Mowa tu zwłaszcza o witaminach E, C oraz o witaminie K.

Olejek z oregano – gdzie jest stosowany?

Olejek z oregano znalazł dość powszechne zastosowanie w kosmetyce. Stał się popularnym składnikiem kosmetyków do pielęgnacji ciała i włosów. Z powodzeniem jest też dodawany do domowych maseczek, na przykład do twarzy. Niestety, nawet jeśli istnieją określone wskazania do jego stosowania, nie zawsze i nie każdy będzie mógł go używać. Przede wszystkim, olejek ten jest przeciwwskazany kobietom w ciąży. Nie mogą stosować go też osoby posiadające nadwrażliwość na jakąkolwiek substancję aktywną w nim zawartą. W razie wątpliwości dotyczących tego czy można używać olejku z oregano, zaleca się konsultację z lekarzem.

Psorisel - zestaw

PSORISEL
KOSMETYKI NA ŁUSZCZYCĘ DROBNOGRUDKOWĄKUP TERAZ

Olejek z oregano na łuszczycę – jak go używać?

Olejek z oregano na łuszczycę powinien być stosowany przede wszystkim systematycznie. Wydaje się, że najlepiej będzie dodawać go do kosmetyków, na przykład tych do oczyszczania skóry. Aplikowanie nierozcieńczonego olejku z oregano bezpośrednio na skórę może bowiem doprowadzić do podrażnień. Z dodatkiem paru kropel olejku można także przygotować domową maskę, na przykład na bazie glinki. Nie tylko oczyści ona skórę, ale również złagodzi typowe dla łuszczycy zmiany.

Olejek z oregano – efekty

Olejek z oregano nie przyniesie od razu satysfakcjonujących efektów. Po kilku tygodniach regularnego stosowania powinny być jednak widoczne. Można spodziewać się zmniejszenia widoczności zmian łuszczycowych. Niemniej jednak, należy mieć na względzie to, iż dermatoza ta nie jest w pełni wyleczalna. Można zatem spodziewać się jedynie zminimalizowania jej objawów, a nie pełnej ich redukcji.

Psorisel - zestawOlejek z oregano – jak wesprzeć jego działanie?

Olejek z oregano może okazać się pomocny, ale nie należy poprzestawać wyłącznie na jego stosowaniu, jeśli ma się łuszczycę. Równolegle trzeba włączyć starannie dobraną pielęgnację, najlepiej naturalną. Godny polecenia jest zestaw kosmetyków marki Psorisel. W jego skład wchodzą szampon, płyn do skóry głowy oraz emulsja na noc. Kosmetyki uzupełniają wzajemnie swoje działanie. Ich skuteczność wynika z dużej zawartości składników aktywnych takich jak dziegieć brzozowy, ekstrakt z borówki kiprzycy czy glinka biała. Nie zabrakło w nich też kojącej betainy i przeciwzapalnego niacynamidu.

Podsumowując, olejek z oregano na łuszczycę ma szansę zadziałać. Warunkiem skuteczności jest jednak jego systematyczne stosowanie. Oprócz tego należy mieć na względzie właściwą pielęgnację. Godne uwagi są przede wszystkim kosmetyki bazujące na naturalnych składnikach aktywnych.


Bibliografia:

1. Kucharz E.J., Szechiński J.: Łuszczycowe zapalenie stawów (ŁZS). Medycyna Praktyczna 2018.
2. Millsop J.W., Bhatia B.K., Debbaneh M. et al.: Diet and Psoriasis: Part 3. Role of Nutritional Supplements. J Am Acad Dermatol. 2014; 71(3): 561–569.

1 głosów

Komentarze

Opinie o Psorisel - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊