Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Łuszczyca na łokciach – co warto o niej wiedzieć?

Strona główna » Blog » Łuszczyca na łokciach – co warto o niej wiedzieć?

Łuszczyca na łokciach jest schorzeniem, które może dotknąć zarówno kobiety jak i mężczyzn w różnym wieku. Warto mieć na uwadze to, iż schorzenie to może charakteryzować się różnym przebiegiem. W większości przypadków jest jednak bardzo uciążliwe. Z tego też względu warto byłoby wiedzieć, w jaki sposób można z nim walczyć. Pomocne może być zarówno specjalistyczne leczenie jak i domowe sposoby.

Łuszczyca na łokciach – poznaj jej objawy orz przyczyny

Łuszczyca na łokciachJak już zaznaczono na wstępie, łuszczyca na łokciach jest problemem, który może mieć rozmaite przyczyny. Od razu warto jednak zaznaczyć, że nie zostały one do końca poznane.

Uważa się jednak, iż łuszczyca na łokciach może powstać na skutek:

 • skłonności genetycznych,
 • zanieczyszczenia środowiska,
 • stresu,
 • nieodpowiedniej diety,
 • upośledzonej odporności organizmu.

Niestety, często łuszczyca na łokciach pojawia się niezależnie od nas. Na pewno jednak możemy zredukować niektóre z czynników. Warto byłoby więc poznać techniki relaksacyjne, by ograniczyć negatywny wpływ stresu na stan naszej skóry. Dobrze byłoby zatroszczyć się także o dobór odpowiedniej diety. Należy ograniczyć także używki, a w szczególności alkohol oraz papierosy. Jak zaś objawia się łuszczyca na łokciach? Najczęściej w tym miejscu występuje łuszczyca plackowata. Na skórze łokci pojawiają się więc charakterystyczne grudki w kolorze brunatno-czerwonym.

Pojedyncze ogniska mogą mieć rozmiar nawet kilku centymetrów. Pokrywa je zazwyczaj srebrna łuska. Jeżeli łuska odpadnie, znajdująca się pod nią skóra będzie niezdrowo błyszczeć

Psorisel - zestaw

PSORISEL
KOMPLEKSOWY ZESTAW DERMOKOSMETYKÓW NA ŁUSZCZYCĘKUP TERAZ

Łuszczyca na łokciach – jak ją leczyć?

Łuszczyca na łokciach jako schorzenie przewlekłe wymaga odpowiedniego leczenia. W terapii wykorzystuje się najczęściej preparaty na łuszczycę do smarowania na skórę oraz leki doustne.

Zobacz co oznacza łuszcząca się skóra na twarzy

Do najczęściej stosowanych substancji czynnych należą:

 • inhibitory kalcyneuryny,
 • glikokortykosteroidy,
 • kurkumina,
 • dziegieć,
 • CBD,
 • niesteroidowe leki przeciwzapalne.

Aby terapia była skuteczna, należy również zatroszczyć się o odpowiednią pielęgnację skóry dotkniętej problemem łuszczycy. Przede wszystkim warto zastosować preparaty oczyszczające o łagodnych składach. Doskonałym pomysłem będzie również zakup kremów oraz nawilżających balsamów na łuszczycę. Nie sposób nie zauważyć, że kosmetyki te powinny działać wszechstronnie. Przede wszystkim muszą one nawilżać skórę i regenerować ją. W przeciwnym razie będzie się nadmiernie łuszczyć.

Dobrze byłoby, aby w stosowanych preparatach pielęgnacyjnych znalazły się także składniki o działaniu przeciwzapalnym. Wszelkie preparaty powinny być aplikowane na starannie oczyszczoną skórę. Wówczas składniki aktywne zawarte w nich będą miały szansę skutecznie zadziałać

Podsumowując, bez większych trudności można stwierdzić, że łuszczyca na łokciach jest bardzo uciążliwym schorzeniem. Na szczęście możliwa jest walka z nią. Należy tylko wyposażyć się w odpowiednie preparaty. Przede wszystkim trzeba pamiętać o przestrzeganiu zaleceń lekarskich. Trzeba stosować zaordynowane przez niego maści oraz kremy. Warto także używać preparatów do leczenia ogólnego. Przydatne będą również dermokosmetyki na łuszczycę. Powinny posiadać one naturalne składy.


Bibliografia

1. Reich K., Łuszczyca jako układowa choroba zapalna, 2012
2. Błaszczyk H., Zalewska-Janowska A., Łuszczyca paznokci, 2009
3. Kiluk P., Baran A., Flisiak I., Znaczenie wybranych czynników zapalnych w chorobach metabolicznych w powiązaniu z łuszczycą, 2017

1 głosów

Komentarze

Opinie o Psorisel - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊