Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Nadmierne wypadanie włosów- sprawdź dlaczego! 

Strona główna » Blog » Nadmierne wypadanie włosów- sprawdź dlaczego! 

Nadmierne wypadanie włosów to przypadłość, która dotyka ogromnej części z nas. Jest to niezwykle przykra przypadłość, która w większości przypadków prowadzi do przerzedzenia włosów. Co warto wiedzieć? Przyjrzyjmy się zagadnieniu z bliska. 

Nadmierne wypadanie włosów sprawdź dlaczegoNadmierne wypadanie włosów- dlaczego tak się dzieje?

Nadmierne wypadnie włosów spędza sen z powiek wielu z nas. Szukamy więc odpowiedzi, dlaczego tak się dzieje. Przyczyny są bardzo rozległe, złożone i mają różne podłoże. Wypadanie, które prowadzi do łysienia, może mieć przyczyny genetyczne. Często jest wynikiem zaburzeń hormonalnych u kobiet i mężczyzn. Nazywane jest wówczas łysieniem androgenowym, które koncentruje się w centralnej części głowy.

Nadmierne wypadanie włosów może wynikać ze źle zbilansowanej diety, ubogiej w cenne witaminy i minerały. Najczęściej za wypadanie włosów odpowiadają takie witaminy i minerały jak:

  • cynk,
  • witamina B2,
  • witamina B5,
  • witamina B7,
  • witamina B12.

Nie sposób nie wspomnieć także o stresie, który odbija się na całym organizmie, w tym również na włosach.

Nadmierne wypadanie włosów- czy można temu zapobiec?

Nadmierne wypadanie włosów często obniża samoocenę. Dlatego wiele osób zastanawia się, czy można temu zapobiec i na nowo cieszyć się pięknymi, gęstymi włosami? Istnieją skuteczne sposoby na wypadanie włosów. Na samym początku warto zaznaczyć, że taki problem dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn. W celu zapobiegania wypadaniu włosów stosuje się zazwyczaj leczenie farmakologiczne. Działanie oparte jest na wzmożonej suplementacji wielu minerałów, witamin, biotyny, cynku oraz miedzi. Co więcej, często podawane są także tzw. blokery, a więc preparaty, które hamują wydzielanie się hormonu DTH, pochodnej testosteronu, który uszkadza mieszki włosowe i powoduje wypadanie włosów. Farmakologia wraz z odpowiednio dobranymi kosmetykami pozwoli na zaprzestanie nadmiernego wypadaniu włosów.

Psorisel - zestawNadmierne wypadanie włosów i ich właściwa pielęgnacja

Nadmierne wypadanie włosów wymaga przede wszystkim właściwej pielęgnacji. Przede wszystkim powinna być oparta na wysokiej klasie kosmetykach. Z całą pewnością marka PSORISEL i jej zestawy kosmetyczne pozwalają na stosowanie właściwej pielęgnacji włosów z tendencją do wypadania. Profesjonalny szampon wraz w połączeniu z płynem na skórę głowy oraz emulsją, doskonale dopasuje się do wymagań włosów, które wymagają wzmocnienia i ochrony. Produkty zawierają m.in.: dziegieć brzozowy, który zapobiega infekcji skórnej, glinkę białą, która jest źródłem wielu cennych minerałów, mocznik, który wykazuje działanie regeneracyjne, olej z czarnuszki stymulujący wzrost włosów i wiele innych.

Dobrym rozwiązaniem pielęgnacyjnym dla włosów wypadających jest także stosowanie wcierek. Ich zadaniem jest pobudzenie włosów do wzrostu, dzięki czemu mogą pojawiać się tzw. baby hair. Dodatkowo na nadmierne wypadanie włosów stosuje się także olejowanie, które zamyka łuskę włosa, wygładzając go.

Sposoby na wypadanie włosów- zabiegi i przeszczep jako doskonałe metody działania

Sposoby na wypadanie włosów to także specjalistyczne zabiegi oraz przeszczep włosów. Zdarza się, że na nadmierne wypadnie włosów nie pomagają specjalistyczne leki czy właściwe środki do ich pielęgnacji. Wówczas do naszej dyspozycji pozostają inne, bardziej zaawansowane metody. W pierwszej kolejności należy wymienić takie zabiegi jak m.in.: infuzja tlenowa jak również mezoterapia igłowa skóry głowy. To dwa najbardziej skuteczne zabiegi, które są polecane przez trychologów dla osób, które borykają się z silnym wypadaniem włosów.

Ostatnim krokiem jest przeszczep włosów. Dzisiejsza nauka i medycyna pozwalają na wykonywanie nowoczesnych, specjalistycznych zabiegów, dzięki którym możemy odzyskać bujną, gęstą burzę włosów.

Pomimo tego, że nadmierne wypadanie włosów jest niezwykle uciążliwą przypadłością, zastosowanie właściwych, sprawdzonych rozwiązań, już po pierwszym trzech miesiącach, przyniesienie wymierne rezultaty. Przekonaj się o tym osobiście.

Psorisel - zestaw

PSORISEL
SKUTECZNE ROZWIĄZANIE NA ŁUSZCZYCĘKUP TERAZ


Bibliografia:

1. S. Jabłońska, S. Majewski, Choroby skóry i choroby przenoszone drogą płciową, Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2020.
2. S. J. Robertson, R. J. G. Rycroft, S. H. Wakelin, L. Rudnicka, M. Sar-Pomian, Dermatologia, Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2014.

1 głosów

Komentarze

Opinie o Psorisel - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊