Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Aloes – jak pomaga na łuszczycę?

Strona główna » Blog » Aloes – jak pomaga na łuszczycę?

Aloes to nie tylko popularna roślina doniczkowa, ale również skuteczny składnik wykorzystywany w kosmetyce. Warto zapoznać się z jego właściwościami, zwłaszcza w kontekście łuszczycy. Dobrze byłoby też dowiedzieć się, w jaki sposób można z aloesu skorzystać. 

Aloes jak pomaga na łuszczycęAloes – jakie właściwości posiada?

Aloes charakteryzuje się wszechstronnymi właściwościami i to właśnie one sprawiają, że roślina ta cieszy się tak dużą popularnością.

Posiada on przede wszystkim działanie:

 • nawilżające
 • przeciwzapalne
 • przeciwbakteryjne
 • przeciwgrzybicze
 • kojące
 • antyoksydacyjne

Z punktu widzenia walki z łuszczycą, najistotniejsze wydaje się być działanie przeciwzapalne, antybakteryjne i nawilżające. Nie bez znaczenia jest również fakt, iż aloes jest w stanie załagodzić podrażnienia skórne, o które w przypadku łuszczycy nietrudno.

Sprawdź również jak działa soda oczyszczona na łuszczycę!

Aloes – jakie związki zawiera i gdzie jest stosowany?

Aloes, swoje dobroczynne działanie zawiera cennym związkom, jakie się w nim znajdują. Jest on bogaty w witaminy, takie jak między innymi A, C, E oraz te z grupy B. Znajdziemy w nim też sporo minerałów, a więc magnezu, cynku, miedzi czy molibdenu. Wśród związków, jakie znajdują się w aloesie, wymienić należy także flawonoidy, alkaloidy, polisacharydy, sterole oraz enzymy. Z uwagi na wysoką zawartość cennych substancji, aloes stosuje się w kosmetykach oraz dermokosmetykach do pielęgnacji ciała i włosów. Składnika tego nie brakuje także w niektórych suplementach czy maściach.

Aloes na łuszczycę – przeciwwskazania

Aloes na łuszczycę nie zawsze może być stosowany, nawet jeśli istnieją ku temu określone wskazania. Przede wszystkim, po preparaty z aloesem nie mogą sięgać przedstawicielki płci pięknej spodziewające się dziecka oraz karmiące piersią. Jest on też przeciwwskazany osobom wykazującym nadwrażliwość na substancje czynne znajdujące się w roślinie. Nie zaleca się go też osobom uczulonym na rośliny zaliczane do rodziny liliowatych. W przypadku ewentualnych wątpliwości związanych z bezpiecznym stosowaniem aloesu, należy rozważyć konsultację z lekarzem lub farmaceutą.

Psorisel - zestaw

PSORISEL
ROZWIĄZANIE NA ŁUSZCZYCĘ PLACKOWATĄKUP TERAZ

Aloes na łuszczycę – jak go stosować?

Aloes na łuszczycę powinien być stosowany regularnie, jeżeli ma faktycznie zadziałać. Wiele osób zastanawia się jednak nad tym, jak właściwie można wykorzystać dobrodziejstwo tej rośliny w walce ze wspomnianą dermatozą. Otóż okazuje się, że można sięgnąć po sok aloesowy, aby od wewnątrz wzmocnić organizm, co może pozytywnie przełożyć się na kondycję skóry. Jeśli chodzi zaś o zastosowanie zewnętrzne, warto sięgać po kosmetyki zawierające ekstrakt z aloesu. Można także używać domowych maseczek na bazie miąższu z liści tej dobroczynnej rośliny. Należy także pamiętać o tym, że łuszczyca nie jest schorzeniem uleczalnym w stu procentach.

Psorisel - zestawAloes na łuszczycę – jak można wesprzeć jego działanie?

Aloes na łuszczycę nie może być jedyną metodą walki z tym schorzeniem. Jeśli chce się uzyskać satysfakcjonujące efekty, konieczne jest włączenie właściwie dobranej pielęgnacji. Aby była ona nie tylko skuteczna, ale i bezpieczna, warto zainwestować w kosmetyki naturalne. Z pomocą może przyjść zestaw marki Psorisel, w którego skład wchodzą szampon, emulsja na noc oraz płyn do skóry głowy.

Kryją się w nich takie substancje aktywne, jak między innymi:

 • ekstrakt z wierzby białej – wykazuje działanie zmniejszające stany zapalne, przyspieszające gojenie się niepożądanych zmian
 • olej lniany – nawilża, odżywia oraz regeneruje naskórek
 • mocznik – silnie nawilża i zmiękcza skórę, zapobiega przesuszeniom i podrażnieniu
 • skwalan roślinny – wzmacnia naturalną barierę ochronną skóry, zwiększając jej odporność na niekorzystne czynniki zewnętrzne
 • ichtiol – wykazuje działanie ściągające, przeciwzapalne i oczyszczające

Podsumowując, dzięki aloesowi można zmniejszyć dokuczliwe objawy łuszczycy. Nie należy jednak polegać wyłącznie na tej roślinie, bo trudno wówczas o w pełni satysfakcjonujące efekty. Jeśli do aloesu dołączymy naturalną pielęgnację i zadbamy o regularność, istnieje duże prawdopodobieństwo tego, że stan skóry ulegnie poprawie.


Bibliografia:

1. Śpila B., Jazienicka I., Pucuła J., Analiza czynników psychogennych u chorych na schorzenia skóry, 2004
2. Wasilewska A., Winiarska M., Olszewska M., Rudnicka L., Interleukin-17 inhibitors. A new era in treatment of psoriasis and other skin diseases, 2016
3. Reich A., Wójcik-Maciejewicz A., Słomiński A.T., Stress and the skin, 2010

1 głosów

Komentarze

Opinie o Psorisel - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊