Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Aspiryna na łuszczycę – jak działa?

Strona główna » Blog » Aspiryna na łuszczycę – jak działa?

Aspiryna na łuszczycę może być wykorzystywana w celu niwelowania zmian skórnych. Zacznijmy jednak od tego, czym jest aspiryna. To kwas acetylosalicylowy, czyli pochodna kwasu salicylowego, który powszechnie stosowany jest w gabinetach kosmetycznych ze względu na swoje właściwości złuszczające, zdolność usuwania przebarwień, płytkich zmarszczek, jak i w celu poprawy nawodnienia skóry. W jaki sposób działa na łuszczycę?

Aspiryna na łuszczycęAspiryna na łuszczycę - właściwości

Aspirynę  na łuszczycę należy stosować zewnętrznie, podobnie jak w przypadku trądziku czy innych stanów zapalnych skóry.

Aspiryna znana jest z właściwości takich jak:

  • przeciwzapalne,
  • gojące,
  • dezynfekujące,
  • lekko wybielające.

Można ją stosować bezpośrednio na skórę lub dodawać do toniku, przygotować płyn do przemywania albo maseczkę z rozdrobnionych, ale niepowlekanych tabletek z dodatkiem wody. Ponadto aspiryna skutecznie oczyszcza pory dlatego świetnie sprawdza się do walki z zaskórnikami i przeciwdziała powstawaniu nowych. W przypadku łuszczycy stosowana jest przede wszystkim w celu niwelowania zmian skórnych. Może być stosowana w każdym jej przypadku.

Sprawdź jaki wybrać balsam na łuszczycę

Aspiryna na łuszczycę – czy każdy może ją stosować?

Aspiryna na łuszczycę wybierana jest jako metoda wspomagająca leczenie choroby. Ponadto uznawana jest za domową metodę leczenia. W związku z tym jej działanie na skórę może być bardzo indywidualne i nie sprawdzi się w przypadku każdego pacjenta. Przed wdrożeniem tego rodzaju leczenia kluczowe jest zatem wykonanie testu na wybranym obszarze skóry, sprawdzając w jaki sposób reaguje na działanie aspiryny. Jeśli nie pojawiają się reakcje alergiczne lub inne efekty niepożądane, można stosować aspirynę na łuszczycę na innych zmianach.

Psorisel - zestaw

PSORISEL
KOSMETYKI NA ŁUSZCZYCĘ DROBNOGRUDKOWĄKUP TERAZ

Aspiryna na łuszczycę – efekty działania

Aspiryna na łuszczycę stosowana jest w celu zmniejszenia stanów zapalnych skóry. produkt należy aplikować miejscowo. Przede wszystkim aspiryna wykazuje właściwości złuszczające, dlatego skutecznie usuwa martwy naskórek, co jest istotne w leczeniu łuszczycy. Ponadto kwas acetylosalicylowy wykazuje działanie zmiękczające, co również wspomaga usuwanie naskórka. Zatem aspiryna na łuszczycę pomaga w zmniejszaniu stanów zapalnych skóry.

Aspiryna na łuszczycę a inne metody działania

Aspiryna na łuszczycę powinna być traktowana jako metoda uzupełniająca leczenie omawianej choroby dermatologicznej. W pierwszej kolejności należy udać się do lekarza, który na podstawie wywiadu z pacjentem, jak i badań wyda odpowiednią diagnozę i zdecyduje o leczeniu. Najczęściej konieczne jest stosowanie odpowiednich środków farmakologicznych, przede wszystkim maści i kremów, choć w niektórych przypadkach konieczne są również specjalne preparaty doustne. Pomocniczo może także działać właściwa pielęgnacja skóry, jak i prawidłowo zbilansowana dieta.

Podsumowanie, aspiryna na łuszczycę nie jest jedyną dostępną metodą leczenia tej choroby dermatologicznej. W przypadku pacjentów z diagnozą łuszczycy konieczne jest dopasowanie indywidualnego modelu leczenia. Kluczowa jest zbilansowana dieta, odpowiednie kremy stosowane miejscowo, jak i opcjonalnie naświetlanie.


Bibliografia:

1. Kucharz E.J., Szechiński J.: Łuszczycowe zapalenie stawów (ŁZS). Medycyna Praktyczna 2018.
2. Millsop J.W., Bhatia B.K., Debbaneh M. et al.: Diet and Psoriasis: Part 3. Role of Nutritional Supplements. J Am Acad Dermatol. 2014; 71(3): 561–569.

1 głosów

Komentarze

Opinie o Psorisel - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊