Maść na łuszczycę – jaką wybrać?
Strona główna » Blog » Maść na łuszczycę – jaką wybrać?
Maść na łuszczycę jest jednym z preparatów, które stosuje się w celu wspomagania leczenia tej dolegliwości. Maści na łuszczycę różnią się od pozostałych preparatów, dlatego też wybierając ten produkt warto zwrócić uwagę na parę aspektów. Jaka jest najlepsza maść na łuszczycę i jak ją wybrać?
Maść na łuszczycę – czym kierować się podczas wyboru?
Maść na łuszczycę dostępna jest w wielu wariantach. Różni je główny składnik aktywny. Rozróżniamy maści na łuszczycę na receptę oraz na maści dostępne bez recepty. Niektóre składniki czynne nie mogą być podawane bez konsultacji z lekarzem specjalistą. Dla przykładu, najsilniejsze z nich, czyli maści na łuszczycę ze sterydami są wydane tylko na receptę przepisaną przez lekarza. Bez recepty kupimy jednak maści sterydowe z łagodniejszymi sterydami lub niższą ich zawartością.
Warto pamiętać o tym, że maść na łuszczycę skóry posiada cięższą konsystencję niż balsamy i kremy. Dlatego też, stosowanie jej w ciągu dnia może być utrudnione.
Kolejnym aspektem, który należy uwzględnić wybierając maść na łuszczycę, są właściwości produktu, które wynikają z zawartości danych składników aktywnych.
Jak powinna działać dobra maść na łuszczycę? – odpowiedzi w poniższej tabeli:
Działanie hamujące i łagodzące objawy | Działanie pielęgnując chorą skórę |
---|---|
przeciwgrzybicze i antybakteryjne, | nawilżające, wygładzające i regenerujące, |
zmiękcza warstwę rogową naskórka, co ułatwia usuwanie łusek łuszczycowych, | łagodzi swędzenie i pieczenie, |
nawadnia skórę oraz zapobiega utracie wody, dzięki czemu skóra się nie łuszczy. | zwalcza stany zapalne oraz przyśpiesza gojenie się ran. |
PSORISEL
SKUTECZNE ROZWIĄZANIE NA ŁUSZCZYCĘKUP TERAZ
Gdy wybierałam maść na łuszczycę, kierowałam się trzema zasadami: czy ma naturalny skład, czy nie ma szkodliwych związków i czy będzie skuteczna. Podobnie dobierałam kosmetyki do skóry głowy: dlatego wybrałam dermokosmetyki z linii Psorisel. Ufam tym produktom, bo nigdy mnie nie podrażniły i szybko zredukowały swędzenie. To duża ulga. Dzięki temu nie drapię się, rany powoli się goją i co najważniejsze, nie powstają nowe – mówi pani Łucja z Opola
Maść na łuszczycę – dlaczego należy wybrać naturalną?
Maść na łuszczycę należy wybrać odpowiedzialnie. Zanim zakupimy maść, warto zwrócić uwagę na to, czy jej skład jest naturalny i bezpieczny dla skóry.
Wybierz naturalny szampon na łuszczycę
Musi w swoim składzie posiadać składniki aktywne pochodzenia naturalnego oraz nie może zawierać szkodliwych związków, chemicznych takich jak:
- PEG,
- parabeny,
- silikony,
- SLS,
- barwniki.
Wybór naturalnej maści na łuszczycę jest bardzo ważny, ponieważ szkodliwe, chemiczne składniki mogą podrażniać skórę, wysuszać ją oraz wywoływać reakcję alergiczną. Jeśli skóra łuszczycowa będzie przesuszona, pojawi się uporczywe swędzenie oraz większa liczba łusek łuszczycowych, a to prowokuje pacjenta do drapania. Powstają mikrouszkodzenia, a później w ich miejscu pojawią się nowe zmiany z łuską – mówi Karolina Formela, kosmetolog Clinica Cosmetologica
Kupiłam maść na łuszczycę bez recepty, ale za to ze specjalistycznymi i naturalnymi składnikami. Nauczyły mnie tego kosmetyki do skóry głowy Psorisel. Są naprawdę bardzo skuteczne. Jestem zadowolona z tych kosmetyków, bo nawilżają skórę, nie podrażniły jej, ułatwia ją usuwanie łusek i łagodzą podrażnienia. Takich produktów na łuszczycę mogło by być zdecydowanie więcej – mówi pani Jolanta z Wrocławia
Maść na łuszczycę nie zawsze wystarczy. Co zrobić jeśli łuszczyca pojawi się na głowie? Poznaj dermokosmetyki Psorisel na łuszczycę głowy!
Zazwyczaj gdy myślimy o maści i łuszczycy przychodzą nam na myśl najsuchsze miejsca na ciele: zgięcia kolan, łokci, przestrzeń między palcami. Tymczasem łuszczyca dotyka także skórę głowy, zwłaszcza często zmiany umiejscowione są na karku. Jest to niewdzięczny obszar – bo zarazem i dość widoczny, i pokryty włosami, które utrudniają aplikację maści czy kremów na łuszczycę. Dlatego też na łuszczycę na skórze głowy od maści czy kremu lepiej sprawdzi się emulsja, szampon, czy płyn na łuszczycę głowy.
Na łuszczycę na skalpie polecamy zestaw dermokosmetyków Psorisel. Składa się o z:
- oczyszczającego szamponu,
- emulsji,
- płynu złuszczającego.
Pielęgnację rozpoczyna szampon na łuszczycę z naturalnymi ekstraktami z roślin: z leczącej choroby skórne przeciwgrzybicznej wierzbówki kiprzycy oraz przeciwzapalnej wierzby białej.
Szampon Psorisel zawiera niacyniamid, znany z normalizacji gruczołów łojowych i łagodzenia szorstkości i łuszczenia się skóry
Szampon ma też niwelującą przesuszenie betainę i regenerujący pantenol oraz odżywczo-regenerującą glinkę białą. Dzięki temu leczy istniejące stany zapalne, zapobiega powstawaniu nowym zmianom łuszczycowym, a także pielęgnuje skórę. Następnie na głowę należy zaaplikować lekką emulsję. Półpłynna konsystencja sprawia, że emulsja Psorisel dobrze się rozprowadza oraz szybko wchłania. Nakłada się ją na noc, bo podczas snu skóra regenerując się, lepiej wchłania substancje odżywcze.
Emulsja Psorisel, podobnie jak szampon, również w formule kryje szereg aktywnych wyciągów roślinnych. O działaniu nawilżająco-natłuszczającym (masło shea, pantenol, aloes) i regenerującym (olej lniany, alantoina), a przede wszystkim leczniczym. Takimi będą radzący sobie ze stanami zapalnymi ichtiol, przeciwhistaminowy olej z czarnuszki i pirokton olaminy. Ten ostatni to częsty składnik leków na łuszczycę. Działa przeciwzapalnie i przeciwgrzybicznie. Reguluje wydzielanie sebum i przywraca skórze właściwe pH. Goi rany przez ściąganie uszkodzonej skóry i oczyszcza.
Sprawdź jak używać zioła na łuszczycę
Ostatnim krokiem uzupełniającym pielęgnację jest złuszczający martwy naskórek płyn do skóry głowy. W butelce z ułatwiającym aplikację atomizerem znajdziemy mieszankę kwasów mlekowego i salicylowego, które peelingując, oczyszczają skórę głowy.
Ponad to płyn zawiera substancje odżywcze: bogaty w kwasy omega-3 i omega-6 olej konopny, leczący stany zapalne olej rycynowy, a także bogate w witaminy oleje ze słodkich migdałów i z nasion czarnej porzeczki, które nawilżają i poprawiają mikrokrążenie. Płyn zawiera także sól Epsom, która zawiera odkażającą siarkę i kojący magnez, a także ekstrakty z aloesu i nagietka. Wszystkie dermokosmetyki z zestawu Psorisel dostaniemy bez recepty. Regenerują, nawilżają i wspomogą w leczeniu łuszczycy głowy.
Maść na łuszczycę – podsumowanie
Maść na łuszczycę to jeden z preparatów pielęgnujących skórę podczas leczenia schorzenia. Skuteczna maść na łuszczycę przede wszystkim powinna mieć naturalny skład oraz nie zawierać żadnych szkodliwych związków. Ważne są także właściwości redukujące objawy łuszczycy i pielęgnujące chorą skórę. Dodatkowo należy też pamiętaj o odpowiedniej pielęgnacji miejsc zmienionych chorobowo, w których samo stosowanie maści może być utrudnione, jak np. owłosiona skóra głowy.
PSORISEL
SKUTECZNE ROZWIĄZANIE NA ŁUSZCZYCĘKUP TERAZ
FAQ
1. Czy maść na łuszczycę bez recepty i dermokosmetyki bez recepty są skuteczne?
Maść bez recepty będzie miała mniejszą dawkę substancji aktywnej lub słabszy składnik aktywny, ale o mniejszym ryzyku działań ubocznych. Dermokosmetyki zaś to najdelikatniejsza, ale specjalistyczna pielęgnacja jaką możemy zapewnić chorej skórze. Warto zadbać nie tylko o twarz i ciało, ale pamiętać też o skórze głowy – tam również pojawiają się zmiany łuszczycowe. Polecamy szampon, płyn i emulsję Psorisel.
2. Jak należy stosować maść na łuszczycę, by była ona skuteczna?
Jeśli kupimy naturalną, dobrą maść należy zastosować się do zasad korzystania z takiego produktu z dołączonej ulotki. Maść na łuszczycę należy stosować codziennie. Tylko systematyczne dostarczane składniki aktywne pozwolą na uzyskanie realnych skutków w postaci łagodzenia i hamowania objawów łuszczycy.
3. Jakich składników nie powinna mieć naturalna maść na łuszczycę?
Najlepsza maść na łuszczycę posiada naturalny skład oraz właściwości zwalczające objawy choroby i pielęgnujące skórę. Aby takie działanie maści było możliwe w jej składzie nie mogą znajdować się szkodliwe związki, takie jak: PEG, SLS, parabeny oraz sztuczne barwniki.
Bibliografia
1. Reich A., Szepietowski J., Aspekty genetyczne i immunologiczne w patogenezie łuszczycy, 2007
2. Wolska H., Łuszczyca. Przyczyny, objawy, leczenie, 2009
3. Mehlis S.L., Gordon K.B., The immunology of psoriasis and biologic immunotherapy, 2003
4. Owczarczyk-Saczonek A., Placek W., Łuszczyca jako choroba autoimmunologiczna, 2014
5. Kiluk P., Baran A., Flisiak I., Rola omentyny i waspiny w chorobach metabolicznych w powiązaniu z łuszczycą, 2017
6. Christophers E., Psoriasis – epidemiology and clinical spectrum, 2001
Komentarze
zeberka - 2021-01-09 07:58:12
maść na łuszczycę to powiem szczerze, że ooooooooooj no niestety, ale fanką tej konsystencji nie jestem xD