Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Łuszczenie się skóry na głowie — pozbądź się problemu

Strona główna » Blog » Łuszczenie się skóry na głowie — pozbądź się problemu

Łuszczenie się skóry na głowie — czy cierpisz na ten problem? Okryj przyczyny i podatność na ten problem oraz skuteczne metody pielęgnacji. Dowiedz się, jak unikać czynników nasilających objawy i poznaj specjalistyczne kosmetyki, które mogą przynieść ulgę.

Łuszczenie się skóry na głowie przyczyny i podatnośćŁuszczenie się skóry na głowie — przyczyny i podatność

Łuszczenie się skóry na głowie może być spowodowane różnymi czynnikami. Jednym z głównych powodów jest nadmierna produkcja komórek skóry, co prowadzi do szybkiego złuszczania się naskórka.

Niezależnie od przyczyny, łuszczenie się skóry na głowie może być uciążliwe i wpływać na samopoczucie. Warto stosować odpowiednie metody pielęgnacji i unikać czynników, które mogą nasilić objawy.

Łuska na głowie — wstydliwy problem czy można go wyleczyć?

Łuska na głowie może być bardzo wstydliwe, ponieważ łuszczyca jest przewlekłą chorobą skóry, dlatego nie istnieje skuteczny sposób na jej całkowite wyleczenie. Można zastosować różne metody, które pomogą złagodzić objawy.

Łuszczenie się skóry na głowie — jak temu zapobiegać? Stosuje się głównie leki miejscowe (kremy i maści z substancjami przeciwzapalnymi i złuszczającymi). W przypadku cięższych przypadków mogą być również stosowane leki doustne lub zastrzyki.

Sprawdź również jak działa soda oczyszczona na łuszczycę!

Psorisel - zestawŁuszczenie się skóry na głowie — jak temu zapobiegać?

Łuszczenie się skóry na głowie jest bardzo uciążliwe, ale wystarczy skuteczna pielęgnacja.

Oto kilka skutecznych sposobów:

  • Delikatne mycie głowy — unikaj agresywnych szamponów i używaj tych dedykowanych łuszczącej się skórze głowy.
  • Nawilżanie skóry — po umyciu głowy, stosuj nawilżający balsam lub odżywkę, które pomogą utrzymać odpowiednie nawilżenie skóry i złagodzić jej podrażnienia.
  • Kosmetyki specjalistyczne — jednym ze specjalistycznych kosmetyków jest PSORISEL, który zawiera naturalne składniki, takie jak olejek arganowy i wyciąg z rumianku, które łagodzą podrażnienia i przyspieszają regenerację skóry.

Jakie preparaty oferuje PSORISEL na łuszczenie się skóry na głowie?

  • Płyn — zmniejsza swędzenie oraz łuszcze się skóry, oraz łagodzi swędzenie. Należy rozprowadzać po suchej głowie i stosować co drugi dzień na noc. Zawiera m.in. kwas salicylowy oraz olej konopny.
  • Emulsja — regeneruje skórę głowy oraz ją natłuszcza. Wystarczy rozprowadzić ją po suchej głowie i zostawić do wyschnięcia, rano dokładnie spłukać. Zawiera m.in. ichtiol, mocznik i olej z czarnuszki.
  • Szampon — niweluje swędzenie skóry głowy oraz leczy stany zapalne. Zawiera m.in. ekstrakt z wierzby białej, niacynamid i glinkę białą.
Psorisel - zestaw

PSORISEL
WYBIERZ SKŁADNIKI AKTYWNEKUP TERAZ

Łuszcząca się skóra głowy — czego unikać?

Łuszcząca się skóra głowy — jest kilka sposobów, aby to wyeliminować.

 Oto kilka rzeczy, których należy unikać:

  • Unikaj gorących kąpieli i zbyt wysokiej temperatury wody, ponieważ może to przyczynić się do nasilenia łuszczenia skóry.
  • Odradza się stosowanie agresywnych peelingów, które mogą podrażnić skórę głowy.
  • Unikaj zbyt częstego mycia głowy, bo może to prowadzić do nadmiernej suchości skóry.

Łuszczenie się skóry na głowie — pozbądź się problemu

Łuszczenie się skóry na głowie to częsty objaw łuszczycy, który może wpływać na jakość życia. Choć nie ma skutecznego sposobu na łuszczenie się skóry na głowie, odpowiednia pielęgnacja i unikanie czynników nasilających objawy mogą pomóc złagodzić dolegliwości.


Bibliografia:

1. S. Jabłońska, S. Majewski, Choroby skóry i choroby przenoszone drogą płciową, Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2020.
2. S. J. Robertson, R. J. G. Rycroft, S. H. Wakelin, L. Rudnicka, M. Sar-Pomian, Dermatologia, Wydawnictwo Lekarskie PZWL, Warszawa 2014.
3. Algazinа T., Touir G., Pshembayevа S. et al.: The role of vitamin D in the development of psoriasis and acne. Georgian Med News. 2019; (290): 96-100.

1 głosów

Komentarze

Opinie o Psorisel - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊