Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Olejek na łuszczycę – jak działa?

Strona główna » Blog » Olejek na łuszczycę – jak działa?

Olejek na łuszczycę jest jedną z naturalnych metod, która może wspomagać leczenie łuszczycy. Do tej pory nie wynaleziono skutecznego preparatu, który całkowicie leczy chorobę, ale istnieje szereg środków, które łagodzą objawy lub prowadzą do poprawy kondycji skóry. Jaki olejek na łuszczycę wybrać?

Olejek na łuszczycę – jaki olejek wybrać?

Olejek na łuszczycę

Olejek na łuszczycę może skutecznie wspierać kurację tej choroby dermatologicznej. Niektóre z nich można stosować nie tylko zewnętrznie, ale również wewnętrznie.

Wśród nich wymienia się między innymi:

  • olej kokosowy,
  • olej lniany,
  • olej konopny.

Zewnętrznie można stosować je na nieowłosioną skórę głowy, ponieważ na głowie mogą przetłuszczać włosy. Jeśli nie mamy uczulenia na składniki olejku, możemy go bezpiecznie stosować.

Psorisel - zestaw

PSORISEL
POZBĄDŹ SIĘ ŁUSZCZYCY DZIĘKI ODŻYWCZYM DERMOKOSMETYKOMKUP TERAZ

Olej konopny na łuszczycę – jak działa?

Olej konopny na łuszczycę wykazuje korzystne działanie na skórę ze względu na zawartość CBD, która zmniejsza proces namnażania się i różnicowania komórek naskórka powodujący jego łuszczenie i rogowacenie. CBD hamuje również procesy zapalne, które w trakcie choroby inicjowane są w skórze. Wykazuje również właściwości przeciwbólowe i regeneracyjne.

Sprawdź jak wygląda łuszczyca na nogach

Olej konopny zawiera również cenne dla skóry niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe omega 3 i omega 6. Ich ważnym działaniem jest zmniejszenie świądu, intensywne nawilżenie skóry, jak i ochrona przed czynnikami zewnętrznymi (zanieczyszczeniami, wiatrem, promieniowaniem słonecznym)

Olejek można stosować dowolnie. Oznacza to, że nadaje się zarówno do spożycia, jak i stosowania zewnętrznego. Jest świetnym dodatkiem do potraw, ale również samodzielnego picia. Stosowany jest również do nacierania zmian chorobowych, a także jako szampon na łuszczycę. Dodawany jest również jako składnik maści konopnych, które znajdują zastosowanie do użytku zewnętrznego. Wystarczy nanosić jej niewielką ilość punktowo na zmiany łuszczycowe.

Olejek na łuszczycę – jakie daje efekty?

Olejek na łuszczycę, stosowany regularnie, może przynieść widoczną poprawę kondycji skóry. Przede wszystkim powoduje ograniczone złuszczanie się skóry, co jest charakterystycznym objawem choroby. Co więcej, zmniejsza stany zapalne. Przyspiesza regenerację naskórka, a także może działać przeciwbólowo. W związku z tym istotnie przyczynia się do poprawy kondycji skóry i zmniejszania objawów łuszczycy.

Niestety, mimo że olejek na łuszczycę wykazuje szereg korzystnych właściwości, nie wystarczy, aby doprowadzić do remisji choroby. Tym bardziej nie jest środkiem, który można uznać za leczący w tej chorobie

Podsumowując, olejek na łuszczycę bez wątpienia nie jest jedynym środkiem na leczenie łuszczycy. Może być jednak istotnym czynnikiem wspierającym terapię i podnoszącym jej efektywność. Oprócz stosowania olejku na łuszczycę, warto jednak włączyć inne działania. Istotna jest dobrze zbilansowana dieta, która dostarcza organizmowi niezbędnych składników odżywczych oraz witamin. Ważne jest również optymalne nawodnienie. Zewnętrznie należy zadbać o skórę, stosując odpowiednie kremy. W medycynie konwencjonalnej wykonuje się również naświetlanie zmienionych chorobowo partii ciała.


Bibliografia

1. Bronckers I., Paller A.S., van Geel M.J., van Kerkfof P., Seyger M., Psoriasis in children and adolescents: diagnosis, management and comorbidities, 2015
2. Wolska H., Łuszczyca. Przyczyny, objawy, leczenie, 2009

1 głosów

Komentarze

Opinie o Psorisel - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊