Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Maść konopna na łuszczycę – czy warto ją stosować?

Strona główna » Blog » Maść konopna na łuszczycę – czy warto ją stosować?

Maść konopna na łuszczycę znajduje coraz powszechniejsze zastosowanie. Nie ma się temu co dziwić, gdyż preparat ten charakteryzuje się skutecznym działaniem. Dzięki niej możliwe jest wsparcie walki z łuszczycą, która jest przewlekłą i wyjątkowo uciążliwą dermatozą. Zanim zdecydujemy się sięgnąć po maść konopną na łuszczycę, warto poznać jej cenne właściwości.

Maść konopna na łuszczycęMaść konopna na łuszczycę – jakie ma właściwości?

Jak już wspomniano na wstępie, maść konopna na łuszczycę to jeden z dość popularnych specyfików stosowanych w walce z łuszczycą. Badania naukowe dowiodły bowiem, że konopie stosowane miejscowo mają szansę poprawić kondycję skóry. Kanabidiole znajdujące się w konopiach posiadają zdolność hamowania proliferacji komórek, co jest bardzo istotne w walce z łuszczycą.

Maść kononpna na łuszczycę ma szansę zadziałać również:

  • łagodząco,
  • przeciwzapalnie,
  • nawilżająco.

Specyfik ten w kompleksowy sposób zaspokaja więc potrzeby wymagającej skóry dotkniętej problemem łuszczycy. Warto na stałe wprowadzić ją do swojej podstawowej pielęgnacji.

Zobacz jakie preparaty na łuszczycę wybrać

Psorisel - zestaw

PSORISEL
KOMPLEKSOWY ZESTAW NA ŁUSZCZYCĘKUP TERAZ

Maść konopna na łuszczycę – jakich efektów można się spodziewać i jak należy ją stosować?

Maść konopna na łuszczycę, aby mogła zadziałać skutecznie, musi być stosowana systematycznie. W przeciwnym bowiem razie mowy o satysfakcjonujących nas efektach być niestety nie może. Na co możemy zaś liczyć? Przede wszystkim na nawilżenie skóry dotkniętej łuszczycą. Będzie więc ona zdecydowanie mniej się łuszczyć.

Maść konopna na łuszczycę pozwoli również na zniwelowanie stanu zapalnego, objawiającego się bólem czy zaczerwienieniem naskórka. Dzięki niej możliwe będzie także zredukowanie świądu czy pieczenia skóry

Jak często należy zaś stosować maść konopną? Najważniejsza jest wspomniana już regularność. Można pokusić się o codzienne stosowanie maści, ale absolutnym minimum będzie używanie tego produktu trzy razy w tygodniu. Wówczas będzie można liczyć na efekty. Warto mieć na uwadze odpowiednie używanie maści konopnej. Zanim zaaplikujemy na naszą skórę maść konopną, należy zatroszczyć się o jak najstaranniejsze oczyszczenie jej ze wszelkich zanieczyszczeń. Wszelkie maści oraz kremy na łuszczycę należy nakładać na czystą skórę, bo w przeciwnym razie składniki aktywne w niej zawarte nie będą miały szansy skutecznie zadziałać.

Należałoby także uzbroić się w cierpliwość. Satysfakcjonujące nas rezultaty nie pojawią się bowiem natychmiast. Ujrzymy je dopiero po około dwóch, trzech tygodniach regularnego stosowania maści konopnej. Gdzie zaś poszukiwać tego specyfiku? Możemy zakupić go w niektórych aptekach, a także w drogeriach

Podsumowując, bez większych trudności można stwierdzić, że maść konopna na łuszczycę to doskonały wybór w przypadku walki z łuszczycą. Nie ulega jednak wątpliwości, że sama maść konopna nie rozwiąże problemu związanego z łuszczycą. Z tego też względu trzeba zadbać o równoległe stosowanie leków zaleconych przez lekarza specjalistę. Warto także zatroszczyć się o właściwą pielęgnację skóry. Doskonałym rozwiązaniem będzie zakup dermokosmetyków o naturalnych składach. Śmiało poszukujmy w nich olejów, wyciągów oraz ekstraktów roślinnych.


Bibliografia

1. Nieradko-Iwanicka B., Łuszczyca paznokci – co powinien wiedzieć każdy reumatolog, 2018
2. Zjadewicz O., Pietrauszka K., Ziółkowska J., Tyc F., Bergler-Czop B., Miziołek B., Ocena występowania zaburzeń narządu wzroku u chorych na łuszczycę, 2018

1 głosów

Komentarze

Opinie o Psorisel - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊