Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Łuszczyca kropelkowa – czym jest?

Strona główna » Blog » Łuszczyca kropelkowa – czym jest?

Łuszczyca kropelkowa jest odmianą łuszczycy zwykłej. Przybiera postać grudek o średnicy nawet do 2 cm. Swoją nazwę zawdzięcza pojawiającym się na skórze zmianom, których forma przypomina krople. Schorzenie ma tendencję do zajmowania dużych obszarów skóry. Przyczyna rozwoju łuszczycy kropelkowej nie jest znana. Leczenie polega na wyciszaniu objawów choroby i zapobieganiu nawrotom.

Przyczyny łuszczycy kropelkowejEtiologia
Reakcja autoimmunologiczna organizmu,Polega na zwalczaniu przez organizm własnych komórek odpornościowych,
Czynniki genetyczne,Współdziałanie kilku genów,
Powikłania po zakażeniu paciorkowcem,Do rozwoju łuszczycy kropelkowej dochodzi w następstwie powikłań po zapaleniu gardła, migdałków, anginie,
Dysfunkcje układu nerwowego,Choroba rozwija się w następstwie silnego i długotrwałego stresu,
Alergia.Reakcja organizmu na niektóre z przyjmowanych leków.
Psorisel - zestaw

PSORISEL
KOSMETYKI NA ŁUSZCZYCĘ DROBNOGRUDKOWĄKUP TERAZ

Łuszczyca kropelkowa - przyczyny

Łuszczyca kropelkowa- przyczyny

Łuszczyca kropelkowa jest dermatologicznym schorzeniem o niejasnym podłożu. Chociaż wskazuje się na wiele czynników, które sprzyjają rozwojowi choroby, jednak nie jest możliwe wskazanie jednoznacznej przyczyny schorzenia. Łuszczycy kropelkowej sprzyjają czynniki genetyczne, które są powiązane również z reakcją autoimmunologiczną organizmu. Zmiany nasilają się przy każdorazowej infekcji bakteryjnej. Najczęściej za przyczynę rozwoju łuszczycy kropelkowej wskazuje się powikłania po zakażeniu paciorkowcem. Do zakażenia dochodzi zarówno w życiu dorosłym jak i podczas porodu.

Duże znaczenie w aktywności łuszczycy kropelkowej mają również czynniki środowiskowe, jak np. alergeny pokarmowe, wziewne, czy też reakcja organizmu na niektóre z przyjmowanych leków. Zaostrzeniu objawów łuszczycy kropelkowej sprzyja również długotrwały i silny stres

justyna masal-ochotny kosmetologŁuszczyca kropelkowa obok odmiany zwykłej, jest najczęściej występującym schorzeniem u dzieci. Stanowi również 1/3 wszystkich zachorowań na łuszczycę, wśród osób dorosłych. Jej przebieg jest bardzo charakterystyczny, dlatego diagnoza łuszczycy kropelkowej jest łatwa i szybkamówi Justyna Masal-Ochotny, kosmetolog Clinica Cosmetologica.

Łuszczyca kropelkowa- objawy

Łuszczyca kropelkowa objawia się w postaci zmian skórnych w kolorze czerwonobrunatnym, których granica ze skórą jest wyraźnie widoczna. Pojawiające się na skórze wykwity mają kształt kropli wody i przypominają trądzik lub objawy alergii skórnej. Zmiany łuszczycowe z czasem przybierają postać błyszczących łusek, które następnie ulegają złuszczaniu. Wykwity łuszczycy kropelkowej lokalizują się na klatce piersiowej, plecach, rękach nogach, a nawet na owłosionej skórze głowy. Charakterystyczna dla łuszczycy kropelkowej jest również lokalizacja zmian na paznokciach. Wiąże się ona również z deformacją oraz zmienionym kolorem płytki paznokciowej.

Poznaj: Zioła na łuszczycę

Łuszczyca kropelkowa – leczenie konwencjonalne

Leczenie łuszczycy kropelkowej koncentruje się na podawaniu środków miejscowych. Niekiedy, w zależności od nasilenia objawów konieczne może być wdrożenie leczenia ogólnoustrojowego. W trakcie terapii chorym podaje się leki bazujące na kalcipotrizolu, betametazonu i witaminie D. Pozytywne skutki przynosi również stosowane antraliny – preparatu steroidowego o działaniu miejscowym. Niezbędna jest suplementacja i uzupełnienie ewentualnych niedoborów witaminy A, D, E i K.

Wysoką skuteczność leczenia wykazuje fototerapia, polegająca na naświetlaniu skóry, promieniami UV.

Łuszczyca kropelkowa – jak leczyć  ją w domu?

Łuszczyca kropelkowa - jak ją leczyć w domu?

Leczenie łuszczycy kropelkowej powinno się odbywać tylko pod kontrolą lekarza dermatologa. Wszelkie kuracje domowe, mogą i powinny mieć wyłącznie charakter wspierający terapię farmakologiczną. Stosowanie metod domowych może przynieść pozytywne skutki, pod warunkiem systematyczności. Jedną ze skutecznych domowych terapii wspomagania leczenia łuszczycy kropelkowej jest stosowanie ziół. To nieinwazyjna metoda, która może przynieść wiele pożytku. Napary, podobnie jak maseczki czy okłady ziołowe zaleca się stosować nawet do kilku razy na dobę.

W łagodzeniu łuszczycy kropelkowej sprawdza się m.in.:

  • dziurawiec,
  • lawenda,
  • soja.

W pielęgnacji skóry borykającej się z łuszczycą kropelkową pomocne są również kąpiele solne. Dobroczynny wpływ na skórę ma sól z Morza Martwego. Dodana w niewielkiej ilości do ciepłej kąpieli, działa oczyszczająco, antybakteryjnie, ściągająco i kojąco na zmiany skórne. Ulgę w stanach zapalnych przynosi ocet winny, który należy aplikować miejscowo. Ocet ma silne działanie oczyszczające i odkażające. Równowagę hydrolipidową utrzymamy stosując preparaty emolientowe, które silnie nawilżają, natłuszczają i odżywiają skórę, zapobiegając jej dalszym urazom.

W codziennej pielęgnacji i oczyszczaniu skóry z łuszczycą kropelkową kluczowe jest unikanie ogólnodostępnych detergentów.

Zawarte w nich substancje myjące np. mydło mogą nasilać objawy łuszczycy i utrudniać skuteczne łagodzenie stanów zapalnych skóry. Dlatego osoby borykające się ze schorzeniem, w codziennej pielęgnacji powinny sięgać po produkty specjalistyczne. Dermokosmetyki do skóry z łuszczycą posiadają dedykowane problemom skóry, substancje aktywne o właściwościach przeciwzapalnych, oczyszczających, złuszczających i wspierających regenerację naskórka.

Skuteczne dermokosmetyki Psorisel

W przypadku łuszczycy kropelkowej, jak i w innych odmianach schorzenia, łuska chorobowa często umiejscowiona jest także w okolicach owłosionej skóry głowy i karku. Pielęgnacja tych okolic wymaga więc stosowania specjalistycznych formuł, które łączą ukojenie zmienionej chorobo skóry, z pielęgnacją włosów. Kompleksowe działanie zapewnia m.in. seria dermokosmetyków do skóry głowy z łuszczycą Psorisel. Zestaw tworzą – szampon, płyn złuszczający i emulsja na noc.

Składy poszczególnych produktów skomponowano tak, by wzajemnie uzupełniały swoje działanie, jak również wykazywały wysoką skuteczność w przypadku samodzielnego stosowania produktów.

Psorisel - szamponFormuły dermokosmetyków Psorisel to bogate kompozycje oparte o składniki naturalne, które trafiają w wymagania i wyjątkowe potrzeby skóry, borykającej się z łuszczycą. W składzie szamponu Psorisel znajdziemy m.in. dziegieć brzozowy, ekstrakt z wierzby białej i wierzbówki kiprzycy – to rośliny cenione ze względu na właściwości wyciszające infekcje skóry o podłożu zapalnym, a także skutecznie zabliźniające powstałe rany. W szamponie Psorisel zawarto również składniki poprawiające mikrokrążenie skóry (glinka biała), zapobiegające utracie wody (pantenol) i odżywcze (niacynamid, betaina).

Psorisel - płyn do skóry głowyPłyn złuszczający Psorisel to produkt w formie wcierki, który dzięki zawartym w nim kwasom (salicylowy i mlekowy) wykazuje działanie złuszczające. Produkt uzupełniono o pielęgnujące oleje -konopny, z czarnuszki, ze słodkich migdałów, z nasion czarnej porzeczki. Bogaty w kwasy tłuszczowe omega-3 i omega-6, witaminy i mikroelementy kosmetyk, natłuszcza skórę, zapobiegając tworzeniu łuski. Działanie nawilżające płynu zapewnia aloes, antyoksydacyjna witamina E i arginina.

Emulsja na noc to produkt przeznaczony do zamiennego stosowania z płynem Psorisel. Zawarty w niej ichtiol dogłębnie oczyszcza, a mocznik regeneruje i Psorisel - emulsja na nocstymuluje naturalne procesy odbudowy naskórka. Skład emulsji uzupełniają również zapobiegający wypadaniu włosów olej lniany oraz przeciwzapalny olej z czarnuszki. Zawarty w produkcie pirokton olaminy, leczy infekcje skórne, reguluje pracę gruczołów łojowych oraz wyrównuje poziom pH skóry.

Jaką opinię o dermokosmetykach Psorisel mają osoby testujące produkty?

Opinia2Pielęgnacja skóry dermokosmetykami Psorisel, dała uczucie ulgi i ukojenia skóry. Kosmetyki złagodziły stany zapalne na karku. Nieprzyjemne pieczenie ustało, przestałem się drapać, a dzięki temu zmiany się nie powiększałypisze pan Karol z Poznania.

 

Zakup dermokosmetyków Psorisel dedykowanych skórze z łuszczycą to był doskonały pomysł. Moja skóra jest w zdecydowanie lepszej kondycji, zaledwie po kilku tygodniach regularnej aplikacji produktów. Nie mam łuski, naskórek przestał się łuszczyć, a zmiany zapalne uległy wyciszeniu. Kosmetyki Psorisel złagodziły również nieprzyjemne uczucie swędzenia skóry – mówi pani Laura z Torunia.

Seria dermokosmetyków Psorisel to doskonałe preparaty na łuszczycę. Ich zakup był najlepszą decyzją. Cudownie pielęgnują, oczyszczają i natychmiast przynoszą długotrwałą ulgę. Stosuję je od kilku miesięcy. Moja skóra dawno nie była w tak dobrej kondycji. Jest nawilżona, a uporczywe objawy łuszczenia i świądu są minimalnie odczuwalnemówi pani Joanna z Turobina.

Pielęgnacja skóry borykającej się z łuszczycą kropelkową jest trudna i wymagająca. Powodzenie leczenia zależy od konsekwencji i systematyczności chorego. Schorzenie wymaga konsultacji u lekarza dermatologa, a jego leczenie nie powinno być podejmowane na własną rękę. Duże znaczenie w powodzeniu terapii ma także leczenie domowe polegające na doraźnym uśmierzaniu objawów i ukojeniu skóry. Osoby borykające się z łuszczycą w każdej postaci, nie powinny stosować zarówno do pielęgnacji, jak i oczyszczania ogólnodostępnych środków. Zawarte w nich detergenty uniemożliwiają skuteczne wyciszenie schorzenia.

Dlatego zaleca się stosowanie specjalistycznych dermokosmetyków. Wybierajmy produkty z naturalnych składem i bogatą zawartością substancji aktywnych.

Psorisel - zestaw

PSORISEL
KOSMETYKI NA ŁUSZCZYCĘ KROPELKOWĄKUP TERAZ

FAQ

1. Jakie są metody leczenia łuszczycy kropelkowej?

Metody leczenia są różne i zależne od wielu czynników – nasilenia choroby, podatności organizmu na schorzenie i jego reakcji na podawane środki. W wielu przypadkach, efekty zauważalne są po zastosowaniu terapii miejscowej. Niekiedy niezbędne jest podjęcie leczenia ogólnoustrojowego. Powodzenie leczenia zależy również od nastawienia pacjenta i jego współpracy z lekarzem. Pomocne w łagodzeniu schorzenia jest stosowanie specjalistycznych dermokosmetyków np. serii Psorisel.

2. Czy istnieje skuteczny lek na łuszczycę kropelkową?

Nie ma niestety skutecznego leku na łuszczycę kropelkową. Choroba ma przebieg nawrotowy. Leczenie schorzenia polega na wyciszaniu objawów łuszczycy. Bardzo ważne jest podnoszenie odporności organizmu, tak by zapobiegać nawrotom schorzenia.

3. Czy stosowanie dermokosmetyków na łuszczycę kropelkową należy konsultować z dermatologiem?

Dermokosmetyki do pielęgnacji skóry z łuszczycą dostępne są bez recepty. Jednak z racji zmiennego przebiegu schorzenia każdy produkt aplikowany na skórę należy uzgodnić ze specjalistą. Pomoże to m.in. uniknąć reakcji niepożądanych.


Bibliografia

1. Nowicki R., Szczerkowska-Dobosz A., ABC łuszczycy. Łuszczyca w pytaniach i odpowiedziach, 2016
2. Borzęcki A., Koncewicz A., Raszewska-Famielec M., Dudra-Jastrzębska M., Epidemiologia łuszczycy w Polsce w latach 2008–2015, 2018
3. Baran A., Kiluk P., Myśliwiec H., Flisiak I., Znaczenie lipidów w łuszczycy, 2017
4. Mikiel D., Kapała W., Neneman A., Łuszczyca jako problem w praktyce chirurgicznej, 2016
5. Nestle F.O., Kaplan D.H., Barker J., Psoriasis, 2009

1 głosów

Komentarze

Opinie o Psorisel - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊