Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Olej rumiankowy – jak działa?

Strona główna » Blog » Olej rumiankowy – jak działa?

Olej rumiankowy to jeden z naturalnych składników wykorzystywanych powszechnie w kosmetykach. Może być on również stosowany solo. Zanim jednak zdecydujemy się na użycie oleju rumiankowego, musimy poznać jego cenne właściwości. Jak się okazuje, specyfik ten ma szansę okazać się przydatny w walce z łuszczycą, która jest jedną z bardziej uciążliwych dermatoz.

Olej rumiankowyOlej rumiankowy – jakie ma właściwości i jak działa na łuszczycę?

Olej rumiankowy charakteryzuje się naprawdę wszechstronnymi właściwościami.

Przede wszystkim, można przypisać mu działanie:

  • przeciwzapalne
  • przeciwbakteryjne
  • kojące podrażnienia
  • łagodnie oczyszczające
  • spłycające blizny
  • wyrównujące koloryt skóry

Ze względu na wyżej wymienione właściwości, olej rumiankowy na łuszczycę naprawdę ma szansę skutecznie zadziałać. Zmniejszy stan zapalny, jak również ograniczy nadmierne łuszczenie się skóry. Ponadto, olej rumiankowy będzie w stanie ukoić świąd i pieczenie naskórka, które nierzadko towarzyszą łuszczycy. Dobrego jakościowo olejku z rumianku lekarskiego warto poszukiwać przede wszystkim w sklepach z naturalnymi kosmetykami. Można będzie go otrzymać także w niektórych aptekach. Raczej nie znajdziemy go w popularnych drogeriach.

Sprawdź jakie istnieją rodzaje łuszczycy!

Olej rumiankowy – jak stosować go na łuszczycę i jakich efektów się spodziewać?

Olej rumiankowy na łuszczycę powinien być stosowany w odpowiedni sposób. Możemy sięgnąć zarówno po balsamy i kremy zawierające w swoim składzie olej z rumianku, jak również po buteleczkę z samym olejkiem. Zarówno kosmetyki, jak i olejek powinny być aplikowane zawsze na jak najstaranniej oczyszczoną skórę. Jeżeli stosujemy olej rumiankowy solo, wykonujmy delikatny masaż, przynajmniej raz dziennie. Na tym jednak nasze możliwości się nie kończą. Olej z tego dobroczynnego ziela będziemy mogli również dodawać do wanny z ciepłą wodą. Kąpiel lecznicza powinna trwać przez minimum trzydzieści minut.

Psorisel - zestaw

PSORISEL
WYBIERZ SKŁADNIKI AKTYWNEKUP TERAZ

Ważne jest to, aby systematycznie taką kąpiel powtarzać. W przeciwnym razie, w pełni satysfakcjonujących efektów niestety nie będzie. Po jakim czasie będzie można zaś liczyć na to, że się pojawią? Tego również nie da się jednoznacznie stwierdzić. Bardzo wiele zależy bowiem od tego, w jakim stanie znajdowała się skóra przed rozpoczęciem pielęgnacji przy pomocy oleju rumiankowego.

Co do zasady, już po kilku tygodniach skóra powinna stać się miększa oraz zdecydowanie przyjemniejsza w dotyku. Zmniejszony powinien zostać również uciążliwy stan zapalny. Ponadto, dzięki olejowi rumiankowemu z dużym prawdopodobieństwem uda zmniejszyć się dokuczliwy świąd oraz pieczenie skóry. Każdy, kto cierpi na łuszczycę musi jednak mieć na uwadze to, że sam olejek z rumianku nie pozwoli nam uzyskać w pełni satysfakcjonujących rezultatów. Dlatego też, równolegle należy stosować także inne metody walki z łuszczycą.

Podsumowując, olej rumiankowy na łuszczycę może okazać się całkiem pomocny. Wszystko ze względu na jego liczne i dobroczynne właściwości. Kluczem do sukcesu jest jednak systematyczność. Jednorazowe użycie oleju na niewiele się zda. Stosujmy więc regularnie olej rumiankowy, a łuszczyca z dużym prawdopodobieństwem zostanie złagodzona.


Bibliografia:

1. Barrea L., Balato N., Di Somma C. et al.: Nutrition and psoriasis: is there any association between the severity of the disease and adherence to the Mediterranean diet? J Transl Med. 2015; 13: 18.
2. Bhatia B.K., Millsop J.W., Debbaneh M. et al.:Diet and Psoriasis: Part 2. Celiac Disease and Role of a Gluten-Free Diet. J Am Acad Dermatol. 2014; 71(2): 350–358.
3. Debbaneh M., Millsop J.W., Bhatia B.K. et al.: Diet and Psoriasis: Part I. Impact of Weight Loss Interventions. J Am Acad Dermatol. 2014; 71(1): 133–140.

1 głosów

Komentarze

Opinie o Psorisel - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊