Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Dermokosmetyki na łuszczycę

Strona główna » Blog » Dermokosmetyki na łuszczycę

Dermokosmetyki na łuszczycę cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, gdyż są bardzo pomocne w zwalczaniu tej choroby. Oczywiście, nie zastąpią nam one leków, ale odpowiednia pielęgnacja jest kluczowa, jeżeli chcemy unikać zaostrzeń objawów. Poszczególne preparaty należy dobierać bardzo starannie, gdyż w przeciwnym razie ich stosowanie nie przyniesie nam pożądanej ulgi.

spis treści

Dermokosmetyki łuszczycaDermokosmetyki na łuszczycę – jaki powinny mieć skład?

Dermokosmetyki na łuszczycę powinny posiadać odpowiedni skład, bo tylko wówczas będą mogły skutecznie zadziałać. Najbezpieczniejszym dla naszej skóry rozwiązaniem będzie staranny wybór produktów, tak aby nie miały w składzie szkodliwych, chemicznych dodatków. Inaczej mogłyby one jeszcze bardziej zaognić stan skóry dotkniętej dermatozą, jaką jest łuszczyca. Sięgajmy więc po dermokosmetyki na łuszczycę zawierające w swoim składzie dużą ilość składników aktywnych naturalnego pochodzenia.

NiacynamidZwany inaczej witaminą B3, wykazuje niezwykle silne działanie przeciwzapalne i regenerujące. Przyspiesza gojenie zmian skórnych oraz ogranicza ich powstawanie. Zmniejsza łuszczenie się skóry i poprawia jej poziom nawilżenia.
MocznikPosiada działanie keratolityczne, dzięki czemu umożliwia usunięcie łuski ze zmian łuszczycowych. Zmiękcza skórę i silnie ją nawilża. Redukuje świąd skóry. Poprawia wchłanianie innych składników aktywnych.
Skwalan roślinnyNiezbędny do utrzymania właściwego poziomu nawilżenia skóry, pomaga odbudować jej warstwę hydrolipidową. Ma też właściwości przeciwzapalne i ochronne. Przeciwdziała zmianom łuszczycowym.
Ekstrakt z wierzby białejWierzba biała od dawna wykorzystywana jest w łagodzeniu zmian łuszczycowych. Jest źródłem garbników i związków salicylowych, które posiadają właściwości ściągające i złuszczające. Przyśpiesza regenerację naskórka.
Kwas salicylowyUmożliwia złuszczenie zrogowaciałej i zgrubiałej warstwy łusek. Dzięki temu zmiany skórne w przebiegu łuszczycy zostają znacząco zredukowane. Delikatny dla skóry, nie powoduje jej podrażnienia.
Olej rycynowyWykazuje intensywne działanie przeciwzapalne. Koi podrażnienia i minimalizuje uczucie swędzenia, przynosząc ulgę przy objawach łuszczycy. Dobrze nawilża.

Jak wynika z tabeli, istnieje wiele naturalnych składników roślinnych, którym warto zaufać w kontekście walki z łuszczycą.

Psorisel - zestaw

PSORISEL
ZESTAW DERMOKOSMETYKÓW NA ŁUSZCZYCĘ KUP TERAZ

Preparaty na łuszczycę: balsam. Jaki powinien być?

Balsam na łuszczycę to bez wątpienia jeden z najniezbędniejszych produktów, jeżeli chodzi o dermokosmetyki na łuszczycę.

Przede wszystkim należy unikać kupowania przypadkowych balsamów z drogerii, których składy pozostawiają wiele do życzenia. Znacznie bezpieczniej jest sięgać po specjalistyczne dermokosmetyki o naturalnych składach.

Pamiętajmy o tym, że dobrej jakości balsam powinien wykazywać działanie:

  • łagodzące,
  • nawilżające,
  • przeciwzapalne,
  • keratolityczne.

Pamiętajmy również o odpowiednim stosowaniu kosmetyku.

Karolina Formela - kosmetologBalsam na łuszczycę aplikujemy na zmienioną skórę codziennie, najlepiej po wzięciu kąpieli, gdy skóra jest lekko zmiękczona. Dzięki temu składniki aktywne balsamu łatwiej się wchłoną mówi Karolina Formela, kosmetolog Clinica Cosmetologica

Jakich składników nie powinny zawierać dermokosmetyki na łuszczycę?

Jak zostało wspomniane powyżej, preparaty przeznaczone do walki z łuszczycą powinny posiadać bezpieczny skład. Istnieje również pewna grupa składników, których warto byłoby unikać w dermokosmetykach. Wybierając szampon na łuszczycę głowy, zadbajmy o to, by nie zawierał SLS i SLES. Są to agresywnie działające detergenty, które zaburzają równowagę hydrolipidową skóry głowy i mogą wzmagać jej podrażnienie, świąd, nadmierne łuszczenie. Z tych samych względów należy unikać produktów z parabenami oraz sztucznymi barwnikami.

Dermokosmetyki na łuszczycę – płyn. Kosmetyk godny uwagi?

Kolejnym kosmetykiem, który warto zastosować, jest płyn na łuszczycę. Płyny wykazują działanie tonizujące, odkażające i łagodzące. Aby znaleźć dobry produkt, należy kierować się podobnymi kryteriami, co przy wyborze balsamu do walki z łuszczycą. Zarówno płyn, balsam jak i maść na łuszczycę powinny zawierać w swoim składzie naturalne składniki aktywne.

Verdelab-ikonaPłyn ma lżejszą konsystencję, dlatego też szybciej się wchłania i łatwiej jest go zaaplikować na skórę głowy. Płyn na łuszczycę można stosować równolegle lub zamiennie z balsamemmówi Marcin Bielonko, członek zarządu Farmacia Verde

Jeżeli stosujemy kilka kosmetyków do walki z łuszczycą, użyjmy najpierw właśnie płynu. Pamiętajmy też, że jednym z warunków skuteczności działania kosmetyków jest systematyczne ich stosowanie.

Dermokosmetyki na łuszczycę1

Kosmetyki na łuszczycę połącz z dietą

Naturalne kosmetyki na łuszczycę są jednym z kluczy do osiągnięcia sukcesu w walce z łuszczycą, jednak z pewnością nie jedynym. Duże znaczenie ma również sposób odżywiania. Dieta w łuszczycy powinna bazować przede wszystkim na produktach nieprzetworzonych. Wskazana jest żywność o silnym potencjale przeciwzapalnym. Starajmy się wprowadzić do naszego codziennego menu jak największą ilość warzyw i owoców o wysokiej zawartości antyoksydantów. Godne uwagi będą przyprawy takie, jak kurkuma i imbir. Mają one szansę zmniejszyć stan zapalny w organizmie, który zaostrza przebieg łuszczycy – choroby zapalnej.

Zadbajmy o to, aby w diecie znalazły się wszystkie niezbędne składniki odżywcze, w tym kwasy tłuszczowe omega-3. Zdecydowanie należy unikać silnie przetworzonej żywności. Mowa tu nie tylko o daniach typu fast food, ale też o produktach z oczyszczonej mąki, z wysoką zawartością rafinowanego cukru.

Niekorzystnie działa też nadmiar spożywanego mięsa, zwłaszcza czerwonego. Również niektóre owoce i warzywa są niewskazane w diecie osoby chorej na łuszczycę, mianowicie takie, które powodują wydzielanie histaminy, np. pomidory, rośliny strączkowe, ananasy. Istotne jest też wystarczające nawadnianie organizmu. Picie dużych ilości wody niegazowanej działa oczyszczająco. Pomocne działanie mają też niektóre zioła. Na przykład regularne picie czystka zmniejsza stany zapalne i wzmacnia odporność.

Dermokosmetyki na łuszczycę wybieraj starannie

Nie ulega wątpliwości, że preparaty na łuszczycę powinny być przemyślanym wyborem. W przeciwnym razie mogą narobić więcej szkody, niż pożytku. Osoby borykające się z łuszczycą zauważają, że produkty oparte na naturalnych składach pomagają im w łagodzeniu objawów. Dermokosmetyki z dobrym składem, bez chemicznych, wspominanych substancji znajdziemy pod nazwą Psorisel. To zestaw trzech produktów: szampon, płyn do skóry głowy, emulsja na noc, które zapewniają skórze kompleksową pielęgnację.
Szampon Psorisel zawiera substancje przeciwgrzybiczne i przeciwbakteryjne, a równocześnie przeciwzapalne. Dzięki temu usuwa zanieczyszczenia, lecz przy tym nie narusza bariery wodno-lipidowej, łagodzi podrażnienia.

Kojąca emulsja Psorisel z nawilżającym mocznikiem i ściągającym piroktonem olaminy skutecznie regeneruje skórę.
Z kolei płyn Psorisel zawiera delikatnie złuszczające kwasy: salicylowy i mlekowy oraz natłuszczające masło shea i olej lniany.

W efekcie pomaga oderwać się łuszczącym komórkom, a substancje kojące, jak witaminy: E, B5, aloes, bisabolol i arginina łagodzą świąd i podrażnienia. Płyn stosujemy z emulsją naprzemiennie, szampon nawet codziennie, w razie potrzeby.

Seria Psorisel z powodzeniem może być stosowana przez dłuższy czas, jest łagodna dla skóry i sprawdza się jako uzupełnienie farmakologicznej terapii przepisanej przez dermatologa.

Kosmetyki Psorisel doceniają klienci:

OpiniaOdkąd stosuję naturalny balsam Psorisel, objawy łuszczycy stały się znacznie mniej dokuczliwe. Stosuję też pozostałe kosmetyki z tej serii, są supermówi pani Agata z Krakowa

Opinia2Dzięki dermokosmetykom Psorisel moja skóra lepiej wygląda, a ja nie czuję uporczywego świądu. Cenię je za naturalne składy i brak szkodliwej chemiimówi pan Rafał z Katowic

 

Dermokosmetyki pełnią istotną rolę w leczeniu łuszczycy. Pielęgnują podrażnioną chorobą skórę – stanowią doskonałe uzupełnienie leczenia dermatologicznego w domowych warunkach. Regularnie stosowane płyny, balsamy, maści oraz emulsje pomagają w walce z łuszczycą, o ile posiadają w swoim składzie wysoką zawartość naturalnych składników aktywnych. Jeżeli będą stosowane systematycznie, na pewno pomogą osiągnąć trwałą remisję.

Psorisel - zestaw

PSORISEL
ZESTAW DERMOKOSMETYKÓW NA ŁUSZCZYCĘKUP TERAZ

FAQ – dermokosmetyki na łuszczycę

1. Dlaczego dermokosmetyki na łuszczycę powinny być naturalne?

Naturalne dermokosmetyki charakteryzują się wysokim bezpieczeństwem stosowania i nie nasilają stanu zapalnego skóry. Są również bardzo skuteczne – wiele naturalnych komponentów posiada właściwości, które pomagają pokonać problem łuszczycy. Wysoką zawartością naturalnych składników aktywnych, np. olei i ekstraktów pozyskanych z roślin, wyróżniają się dermokosmetyki Psorisel.

2. W jakie preparaty na łuszczycę warto się wyposażyć?

Pomocne będą różne dermokosmetyki dedykowane problemowi łuszczycy, na przykład łagodzące skórę balsamy, płyny i maści. Do oczyszczania skóry głowy należy używać specjalnego szamponu na łuszczycę.

3. Jak często aplikować dermokosmetyki na łuszczycę?

Aby kosmetyki na łuszczycę mogły skutecznie zadziałać, muszą być stosowane systematycznie. Należy ściśle przestrzegać zaleceń zawartych na etykietach poszczególnych produktów i stosować je ze wskazaną częstotliwością.

4. Kiedy dermokosmetyki na łuszczycę zaczną działać?

Na widoczne efekty działania dermokosmetyków należy poczekać minimum trzy-cztery tygodnie. Jeżeli sięgniemy po skuteczne środki, objawy mogą nieco złagodnieć już po kilku użyciach.


Bibliografia

1. Wolska H., Łuszczyca. Przyczyny, objawy, leczenie, 2009
2. Reich A., Szepietowski J., Adamski Z., Chodorowska G., Kaszuba A., Krasowska D., Lesiak A., Maj J., Narbutt J., Osmola-Mańkowska A., Owczarczyk-Saczonek A., Owczarek W., Placek W., Rudnicka L., Łuszczyca. Rekomendacje diagnostyczno-terapeutyczne Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego. Część I: łuszczyca łagodna, 2018
3. Nestle F.O., Kaplan D.H., Barker J., Psoriasis, 2009
4. Owczarczyk-Saczonek A., Placek W., Czy dieta w łuszczycy ma znaczenie?, 2014
5. Kurzyp M., Odżywianie w Łuszczycy, 2015

9 głosów

Komentarze

Olfa - 2021-01-31 19:26:45

No leczy. Nie wiem co mogę Ci więcej powiedzieć? Widzę poprawę przy leczeniu ale dalej jest to wszystko w procesie i walka trwa. To jest choroba nawracająca i trzeba nad skórą po prostu pracować.

dżoanna - 2020-11-23 11:03:21

ktoś może próbował ten psorisel? wiadomo czy jakieś taki dermokosmetyki na łuszczycę mają jakiś sens?

Opinie o Psorisel - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊