Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Pirokton olaminy na łuszczycę – jak pomaga?

Strona główna » Blog » Pirokton olaminy na łuszczycę – jak pomaga?

Pirokton olaminy na łuszczycę cieszy się całkiem sporym zainteresowaniem. Warto byłoby więc dowiedzieć się, czym właściwie jest ta substancja, jakie posiada właściwości i jak należy ją stosować. Dobrze byłoby też zdawać sobie sprawę z tego, jak powinna wyglądać pielęgnacja skóry dotkniętej łuszczycą. 

Pirokton olaminy na łuszczycę jak pomagaPirokton olaminy na łuszczycę – najważniejsze informacje

Pirokton olaminy na łuszczycę jest skuteczny, dlatego warto bliżej poznać tę substancję. Otóż okazuje się, że jest to organiczny związek chemiczny o udowodnionym szerokim spektrum działania.

Można przypisać mu właściwości:

  • przeciwzapalne
  • przeciwgrzybicze
  • przeciwbakteryjne
  • przeciwświądowe

Z uwagi na wszechstronność działania, pirokton olaminy na łuszczycę jest w stanie zahamować rozwój chorobotwórczych bakterii i grzybów, co pozytywnie przekłada się na walkę z dermatozą.

Sprawdź jakie istnieją rodzaje łuszczycy!

Pirokton olaminy – gdzie jest wykorzystywany?

Pirokton olaminy jest wykorzystywany w kosmetyce dosyć powszechnie. Znajduje się on przede wszystkim w preparatach przeznaczonych do pielęgnacji skóry dotkniętej problemem łupieżu pstrego, łuszczycy, a także łojotokowego zapalenia skóry. Pirokton olaminy na łuszczycę i inne dolegliwości można znaleźć w szamponach, emulsjach, kremach czy maściach do smarowania skóry.

Psorisel - zestaw

PSORISEL
SKUTECZNE ROZWIĄZANIE NA ŁUSZCZYCĘKUP TERAZ

Pirokton olaminy na łuszczycę – jak stosować?

Pirokton olaminy na łuszczycę powinien być stosowany przede wszystkim systematycznie. Najlepiej korzystać z naturalnych kosmetyków, które zawierają ten dobroczynny składnik. Już po kilku tygodniach będzie można liczyć na redukcję uciążliwych objawów. Trzeba jednak mieć na względzie to, iż łuszczycy nie da się wyleczyć w stu procentach. Jak najbardziej możliwe jest jednak kontrolowanie jej objawów.

Psorisel - zestawPirokton olaminy na łuszczycę – sięgnij po kosmetyki marki Psorisel

Pirokton olaminy na łuszczycę to substancja, którą można znaleźć między innymi w składzie emulsji marki Psorisel. Warto rozważyć stosowanie całego zestawu kosmetyków tej marki, w skład którego wchodzą także płyn do skóry głowy oraz szampon.

Jeśli chodzi o składniki aktywne, które można w nich znaleźć, wyróżnić należy:

  • niacynamid – rozjaśnia przebarwienia, wykazuje zdolność do hamowania rozwoju bakterii
  • dziegieć brzozowy – działa przeciwgrzybiczo, koi skórę, a także wpływa na przyspieszenie procesu gojenia się stanów zapalnych
  • pantenol – łagodzi podrażnienia skórne oraz działa kojąco w przypadku świądu czy pieczenia
  • glinka biała – detoksykuje, a także wykazuje właściwości przeciwłojotokowe oraz matujące
  • mocznik – humektant o właściwościach intensywnie nawilżających i regenerujących

Kosmetyków marki Psorisel należy używać regularnie, zgodnie z zaleceniami producenta. Tylko wtedy będzie można liczyć na ich pozytywne działanie.

Podsumowując, pirokton olaminy na łuszczycę jest składnikiem o dosyć wszechstronnym działaniu. Warto jednak swoją pielęgnację oprzeć także o inne substancje aktywne, najlepiej pochodzenia roślinnego. Regularne stosowanie zestawu kosmetyków naturalnych pomoże w redukcji objawów charakterystycznych dla łuszczycy. Warto jednak uzbroić się w cierpliwość, bo efekty mogą nie pojawić się natychmiast. Po kilku tygodniach u większości osób powinny być jednak widoczne.


Bibliografia:

1. Barrea L., Balato N., Di Somma C. et al.: Nutrition and psoriasis: is there any association between the severity of the disease and adherence to the Mediterranean diet? J Transl Med. 2015; 13: 18.
2. Bhatia B.K., Millsop J.W., Debbaneh M. et al.:Diet and Psoriasis: Part 2. Celiac Disease and Role of a Gluten-Free Diet. J Am Acad Dermatol. 2014; 71(2): 350–358.

1 głosów

Komentarze

Opinie o Psorisel - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊