Potrzebujesz pomocy? Zadzwoń! +48 576 142 509 Sklep online Twój koszyk

Preparaty na łuszczycę – jakie są i które warto wybrać?

Strona główna » Blog » Preparaty na łuszczycę – jakie są i które warto wybrać?

Preparaty na łuszczycę występują w różnych postaciach. Są to między innymi: maści, kremy i balsamy do ciała oraz szampony, emulsje i płyny do skóry głowy. Jakie właściwości powinny wykazywać preparaty na łuszczycę bez recepty oraz które tak naprawdę warto wybrać?

Preparaty na łuszczycę – jakie działanie powinny wykazywać?

Preparaty na łuszczycę stosuje się w celu łagodzenia objawów choroby oraz dbania o prawidłową kondycję skóry. Stosuje się je jako uzupełnienie leczenia właściwego.

Milena nalbandian kosmetologPreparaty na łuszczycę nie zastąpią leków podawanych miejscowo lub doustnie. Natomiast zdecydowanie wspomogą leczenie. Łuszczyca to choroba skóry dlatego delikatna pielęgnacja jest tu szczególnie ważna. Nawet preparaty na łuszczycę bez recepty hamują i łagodzą objawy łuszczycy. Pamiętajmy także, że ta podstępna choroba atakuje nie tylko komórki naskórka, ale także oczy lub/i paznokciemówi Milena Nalbandian, kosmetolog Clinica Cosmetologica

Skuteczne preparaty na łuszczycę bez recepty powinny wykazywać następujące właściwości:

Działanie zwalczające objawyDziałanie pielęgnujące
zmiękczanie warstwy rogowej naskórka,łagodzenie stanów zapalnych i podrażnień,
usuwanie łusek ze skóry,likwidowanie uczucia swędzenia,
właściwości przeciwgrzybicze i antybakteryjne.nawilżające i nawadniające naskórek.
Psorisel - zestaw

PSORISEL
ODŻYWCZE PREPARATY NA ŁUSZCZYCĘKUP TERAZ

Opinia2Mam łuszczycę i stosuję leki od dermatologa. Uporczywe są dla mnie łuski na skórze głowy, a co za tym idzie natrętne swędzenie. Nie mogłem opanować drapania, a to pogarszało sprawę. Powstawały kolejne piekące, łuszczące się zaczerwienienia. Lekarz zalecił mi, bym kupił preparaty na łuszczycę bez recepty do skóry głowy. Polecił mi zestaw dermokosmetyków Psorisel. Dzięki nim swędzenie się zmniejszyło. Widzę też, że skóra się systematycznie oczyszcza z łusek. Jest ich coraz mniejmówi Pan Kazimierz z Sopotu

Preparaty na łuszczycę jakie są

Preparaty na łuszczycę – w jakich postaciach występują?

Preparaty na łuszczycę występują w kilku postaciach – posiadają różne konsystencje. Dobór preparatu często uzależniamy od pory dnia. Dla przykładu maści na łuszczycę mają cięższą konsystencję niż pozostałe preparaty, dlatego często zaleca się je stosować na noc.

Poznaj: Rodzaje łuszczycy

Pozostałe preparaty na łuszczycę to między innymi:

Oraz preparaty do skóry głowy, takie jak:

  • szampony,
  • płyny do skóry głowy,
  • oraz emulsje do skóry głowy.

Są to preparaty na łuszczycę bez recepty, które oprócz tego, że łagodzą pieczenie i odżywiają skórę głowy, dodatkowo uodparniają włosy, wzmacniają je i nawilżają.

 

Najważniejsze jednak, że preparaty na łuszczycę do skóry głowy, oczyszczają skórę ze strupów oraz łusek, eliminując uporczywe swędzenie i zapobiegając podrażnieniom w tym obszarze.

Psorisel - zestawPsorisel – preparaty na łuszczycę skutecznie zwalczające łuszczycę skórze głowy

Kosmetyki Psorisel to zestaw składający się z 3 produktów gwarantujących trzyetapową pielęgnację. Krok pierwszy – oczyszczający szampon na łuszczycę, krok drugi – odżywcza emulsja oraz krok trzeci – płyn złuszczający. Ich receptury dobrano tak, by się wzajemnie dopełniały. Seria zapewnia więc kompleksową pielęgnację. Jak działają poszczególne preparaty z zestawu na łuszczycę Psorisel?

Bogaty w leczący infekcje dziegieć brzozowy, oraz przeciwzapalny ekstrakt z wierzby białej szampon Psorisel delikatnie, ale dogłębnie usuwa z głowy sebum i obumarły naskórek.

Znany z właściwości leczących dermatozy wyciąg z wierzbówki kiprzycy zmniejsza istniejące zmiany łuszczycowe oraz zapobiega nowym. Lekka emulsja dostarcza skórze witamin, tłuszczów omega-3 oraz omega-6 oraz mikroelementów, tak potrzebnych do odbudowy naskórka. Odżywia, natłuszcza i nawilża skórę głowy. Pielęgnuje – przynosi skórze ukojenie, redukcję świądu i zaczerwienień.

Uzupełnieniem pielęgnacji jest złuszczający płyn do skóry głowy oparty o kwas salicylowy i kwas mlekowy. Stosowany raz na dwa dni pomaga oderwać się nadmiernie rogowaciejącemu naskórkowi, równocześnie nie podrażniając, nie rozdrapując zmian.

Kwasy działają na zasadzie peelingu chemicznego, który – w odróżnieniu od mechanicznego peelingu z drobinkami – jest w łuszczycy wskazany. Jak wszystkie dermokosmetyki, seria Psorisel gwarantuje pielęgnację wolną od chemicznych dodatków. W pełni bezpieczną, lecz skuteczną.

Mam 37 lat i choruję na łuszczycę. Szczególnie skuteczne jest stosowanie zestawów, które działają na kilku płaszczyznach i uzupełniają się. np. szampon Psorisel oczyszcza z łusek, a emulsja nawilża i natłuszcza, przez co wygasza świąd. Działają więc i na przyczyny, i na skutki chorobymówi pani Katarzyna z Wrocławia

Preparaty na łuszczycę – podsumowanie

Preparaty na łuszczycę należy wybrać odpowiedzialnie. Powinny one wykazywać właściwości, które będą zwalczać i łagodzić objawy schorzenia, a także dbać o prawidłową kondycję skóry. Ważne jest również to, by ich skład opierał się o naturalne składniki aktywne, który zapewnią nam nie tylko świetne efekty, ale również nie podrażnią naskórka.

Poznaj: Zioła na łuszczycę

Psorisel - zestaw

PSORISEL
ODŻYWCZE PREPARATY NA ŁUSZCZYCĘKUP TERAZ

FAQ

1. Jakie preparaty na łuszczycę bez recepty wybrać?

Wybierając preparaty na łuszczycę bez recepty należy czytać skład i sprawdzać, jakie działanie wykazują substancje aktywne. Warto także wybrać preparat o odpowiadającej nam konsystencji, bo za nią idzie sposób aplikacji. Na łuszczycę skóry głowy polecamy przede wszystkich oparte o naturalne składniki aktywne kosmetyki z serii Psorisel.

2. Czym kierować się przy wyborze danego preparatu na łuszczycę?

Dobierajmy preparatu pod kątem objawów łuszczycy i osobistych preferencji, co do sposobu aplikacji. Zdecydowanie czytajmy składy. Unikajmy w nich chemicznych dodatków, szukajmy substancji pochodzenia naturalnego.

3. Czy preparaty na łuszczycę bez recepty pozwolą ją wyleczyć?

Łuszczyca to choroba, którą leczy się przez całe życie. Preparaty na łuszczycę mają na celu łagodzenie objawów i dbanie o odpowiednią pielęgnację skóry. Warto stosować je jako uzupełnienie leczenia.


Bibliografia

1. Nowicki R., Szczerkowska-Dobosz A., ABC łuszczycy. Łuszczyca w pytaniach i odpowiedziach, 2016
2. Owczarczyk-Saczonek A., Placek W., Łuszczyca jako choroba autoimmunologiczna, 2014
3. Schons K.R., Knob C.F., Murussi N., Nail psoriasis: a review of the literature, 2014
4. Fouere S., Adjadj L., Pawin H., How patients experience psoriasis: results from a European survey, 2005
5. Limaye K., Psoriasis: an overview and update, 2015

4 głosów

Komentarze

Patrycja91 - 2021-02-09 20:52:39

Nie zawsze. Są też preparaty na łuszczycę które nie są na receptę. Wiadomo że takie leki które przepisuje lekarz często są na receptę ale sama będąc u dermatologa zapytałam się o produkty do mycia skóry głowy i do nakładania na noc to właśnie podał mi sporo składników które warto mieć na uwadze a które lepiej by było omijać i jak przyszłam ze składem psorisel tak lekarz sprawdził wszystko i powiedział że wygląda bardzo w porządku. I zobacz że na jego kupno nie potrzebujesz żadnych świstków a mi na wizycie klepnięto że jest on dobry.

Dopamina - 2021-02-02 10:30:52

Takie preparaty na łuszczycę są wszystkie na receptę? Chodzi mi o takie lecznicze rzeczy które wiadomo że pomogą..

Opinie o Psorisel - od naszych klientów

Informacje o wysyłce: Zamów teraz, a paczkę wyślemy w ciągu 24 godzin (w dni robocze) 😊